İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Öztürk, Denizli Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısıyla projelerini açıkladı.

Osman Zolan’dan Denizli’ye Mesaj Var Osman Zolan’dan Denizli’ye Mesaj Var

PROJELER BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

17 ana başlık altında 44 projeyi kamuoyu ile paylaşan Öztürk, dar gelirli ailelere 25 bin sosyal konut sözü veren Öztürk, “İlkokul Yemek Projesi, Öğrenciye Ücretsiz Toplu Taşıma İmkanı, Uygulamalı Meslek Edindirme Kursları, Sektör Bazlı Esnaf Siteleri, Yatılı Kreş Hizmeti, kadınları iş hayatına kazandıracak 500 Kadın Projesi, kentin kanayan yarasını çözecek Otopark Projesi, Su Faturasında İndirim Uygulaması, Yaş Almış Vatandaşlara Hayatı Kolaylaştıracak Uygulamalar, Engelli Bireylere Tatil Sözü, Nostaljik Tramvay, Film Platosu, Türk Kurultayı ve Hayvan Mezarlığı” gibi projelerini bir bir anlattı.

Whatsapp Görsel 2024 02 29 Saat 16.49.20 0F64Bd66

“DENİZLİ HAK ETTİĞİ BELEDİYECİLİK HİZMETİNE KAVUŞACAK”

Denizli’yi sosyal belediyecilik anlayışıyla ve ortak akılla yöneteceklerinin sözünü veren Öztürk, “Adalet terazisinin asla şaşmadığı bir Belediyecilik sadece hayal mi? Bizce değil! İstemek ve çok çalışmak yeterli. Dürüst, katılımcı, kapsayıcı, toplumsal dayanışmanın hâkim olduğu, şeffaf, hesap sorulabilir, hesap verilebilir bir belediyecilik anlayışını en kısa zamanda hayata geçireceğiz. Konunun uzmanlarıyla, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla en yüksek seviyede iş birliği içerisinde, Denizli’mizin ihtiyaçları doğrultusunda güzel ve doğru işlere imza atacağız. Belediyemizin mali yapısının güçlenmesini sağlayacağız. Yönetilebilirlik kentsel ekonomik yaşam kalitesi bakımından hizmetlerde etkin, verimli ve optimum imkânlar kullanılarak bütüncül bir yaklaşımla şehrimizi yöneteceğiz. Şehrimizin; imar, arazi, konut, ulaşım gibi mekânsal planlamalarını, kentin doğal kültürel ve tarihsel çerçevesi ile ele alacağız.Kentleşme Politikasının uygulama sürecinde çoğulcu katılım ilkelerini hayata geçireceğiz. Kırsal yaşamda; iktisadi, sosyal ve kültürel yaşamda kırsal yaşamı özendirecek, tarımsal üretimi ve hayvancılığı sürdürülebilir anlayışla hizmet edeceğiz. Kırsal mahallelerimizi birbirine entegre ederek, kırsal yaşamda nüfus yoğunluğu oluşturacak ve böylece yerel yönetimdeki ihtiyaçların karşılanması için kaynak oluşturacağız. İYİ Yönetim, İYİ Hizmet anlayışı çerçevesinde hizmetleri etkin ve verimli bir şekilde sunacağız” diye konuştu.

Whatsapp Görsel 2024 02 29 Saat 23.16.29 90355143

“25 BİN KONUT VE PROJELERİMİZ SÖZÜMÜZ OLSUN”

Öztürk, çizdikleri çerçevede bir belediyecilik anlayışı sergileyeceklerini ve 25 bin konut dahil açıklanan projeleri bir bir hayata geçireceklerini “Yemin Ederek” söz verdi. 25 bin dar gelirli aileye 25 bin konut sözüyle ilgili detayları paylaşan Öztürk, “25 bin dar ailemize bedava konut dağıtacağız. Bazılarına ütopik gelebilir ama gerçekten yapacağız.Bu konutların belirli standartlar çerçevesinde yapılması önemli. Lakin bununla da belirli şartların olması gerekiyor. Bir ailenin en büyük hayali ömrü boyunca bir ev sahibi olabilmektir. Lakin bu ekonomik şartlarda, Denizli’de ailelerimizin artık ev hayali bile kuramaz hale geldiğini görüyoruz. Gelişmeye açık yeni alanlar üzerinde imar uygulamaları yapıp, belediye mülkiyetinde olan arsalar üretip, bu arsaların belediye iştirakimiz veya müteahhitler vasıtasıyla kat karşılığı modern konutlar kazandıracağız. Bu konutları öncelikli olarak acil ihtiyaç sahiplerine, üzerinde konut tapusu olmayan ailelerimize hiçbir bedel almadan vereceğiz. Ailelere bunu dağıtırken de tapularını kadınlara vermeyi düşünüyoruz. En az 30 sene başkası tarafından kullanılmayacak şekilde, başkasına satılamayacak şekilde üzerine şerhi koyacağız. Çünkü biz bu ailelerin barınma hakkı için, kiraya versin başkasına satsın düşüncesiyle vermediğimizin altını çizelim. Ayrıca bunu bütün ilçelerimizde hatta köy kapsamında dahil oradaki yaşam alanına uygun şekilde yapmayı da planlıyoruz” dedi.