KOSGEB Denizli, Aydın, Muğla İş Fikri Teklif Çağrısı Girişimcilik Sertifika ve Denizli İş Planı Ödül Töreni, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Melek Sözkesen Konferans Salonunda gerçekleştirildi. İstiklal marşı ve saygı duruşuyla başlayan tören, protokol konuşmalarıyla devam etti.

6 D S C 2370

SOYFİDAN: DERNEĞİ BİR YIL ÖNCE KURDUK

Kalkınma ve İnovasyon Derneği (KAİDE) Kurucu Danışmanı Ayhan Soyfidan yaptığı konuşmada, yaşanabilir bir dünya ve sürdürülebilir geleceğe yolculuk konusunda genç girişimcilerin önünü açmak ve yenilikçi fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamak için bir dernek kurduklarını söyledi. Derneği yaklaşık bir yıl önce kurmalarına rağmen birçok faaliyet ve proje gerçekleştirdiklerine dikkat çekti. Soyfidan, “Yeni bir dernek olmamıza rağmen yaptığımız çalışmaları ve hayallerimizi anlattığımızda bizi de bu programın içine dahil ettiler, organizasyonun ortağı yaptılar. Kazanan ve dereceye giren tüm girişimcilerimizi kutluyorum” dedi.

22 D S C 2439

MARAŞ: SİZLER, YENİ GİRİŞİMCİLERE İLHAM VERECEKSİNİZ

Aydın Sanayi Odası (AYSO) Başkanı Gökhan Maraş ise girişimciliğin ekonomik büyüme ve istihdam oluşturmanın yanında inovasyonun, yenilikçiliğin ve toplumsal kalkınmanın en önemli itici gücü haline geldiğini ifade etti.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Başkanı Bülent Karakuş da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde faaliyet gösteren odalar olarak yasal yükümlülüklerinin yanı sıra illerinde ve bölgelerinde kadın ve genç girişimciliği artırmaya yönelik çalışmalar sürdürdüklerini anımsattı. Karakuş, “Bu kapsamda KOSGEB, GEKA ve Pamukkale Teknokent gibi paydaşlarımız ile, daha etkili çalışmalar yürütebiliyor ve geniş kitlelere ulaşabiliyoruz. Yeni girişimcilerin başarılarını artırarak sürdürmelerini diliyorum” dedi.

3 I D S C 2387

KARTAY: KAPIMIZ GİRİŞİMCİLERE HER ZAMAN AÇIK

DTO Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen Kartay, oda olarak girişimcileri büyük bir özveriyle desteklediklerini söyledi; “Bu sene KOSGEB'in önderliğinde ikincisini düzenlediğimiz odalarımızın liderliğindeki bu aktivitede, sizler aldığınız ödüllerle önemli birer rol modelsiniz. Başarılı girişimleriniz ile yarışmamıza başvurduğunuz için teşekkür ediyoruz. Denizli Ticaret Odası olarak her zaman sizlere kapımız da gönlümüz de açık; girişimcilerimize de desteğimiz sonsuz” diye konuştu.

KENDİRCİ: İŞLETMELERİMİZİ ZİYARET EDİYORUZ

KOSGEB Başkan Yardımcısı Bilal Kendirci de girişimciliği desteklemenin kurumlarının en önemli faaliyetleri arasında yer aldığını belirtti. Kendirci, “Aslında bu tür destekler, bizim gelecek için de atılımda bulunmamıza ve yeni fikirler ile programlar oluşturmamıza imkân sağlıyor. Denizli, Muğla ve Aydın’daki programların faydalı olduğunu görünce bunu tüm Türkiye’ye, ülke geneline yaymaya karar verdik.” dedi.

PROF. DR. ATAR: GİRİŞİMLERİNİZİN EN KISA SÜREDE TİCARİLEŞMESİNİ DİLİYORUM

DTO, 28 Firmasıyla Almanya’da Fuarda DTO, 28 Firmasıyla Almanya’da Fuarda

Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar ise ödül alan girişimcileri tebrik ederek fikirlerini en kısa sürede ticari faaliyet haline getirmelerini temenni etti. 

Açış konuşmaların ardından Denizli Concept Tekstil firmasının sahibi Ebru Cüger, girişimcilik başarı hikayesini anlattı. Ardından da girişimcilere sertifika ve plaketlerinin verilmesine geçildi. Tören, toplu fotoğraf çekimi ve kokteyl ile sona erdi.

 

 

Editör: Orhun Çoban