Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuş  Ali Marım ve beraberindekilerle pazarı gezen ve vatandaşlarla kucaklaşan CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu’na pazar esnafı ve halkın ilgisi de büyük oldu. Vatandaşlarla sohbeti sırasında, çocukluk döneminde,  1990-1996 yıllarında karpuz tezgahı açtığı Kuşpınar Pazarında çekilmiş, seçim broşüründe yer alan fotoğrafı gösterdi. “O çocuk benim” diyen Çavuşoğlu, çocukluğunda çalıştığı gibi tezgahın arkasına geçti, sebze satışı yaptı.

“VATANDAŞ DERTLİ”

Devir Aldıkları Borçları Binalara Astıkları Posterlerle Duyurdular Devir Aldıkları Borçları Binalara Astıkları Posterlerle Duyurdular

Çavuşoğlu’nu tezgahta gören vatandaşlardan bazıları; “Böyle başkan görmedik. Korumaları ve basın ordusu ile gezen başkanlara alışkınız. Çavuşoğlu bizden biri” diyerek, kimi başkan adayına taleplerini, sıkıntılarını iletti, kimi ise pahalılıktan dolayı vatandaşın dertli olduğuna dem vurdu.

I M G 20240222 W A0007

Vatandaş, “Pazar arabamızı dolduramaz hale geldik. Pahalılık herkesi yakıyor. Açlık sınırının altında yaşıyoruz. Su bile o kadar pahalı ki, bizi düşünen maalesef yok. Artık yönetim değişmeli. Bizi düşünen, bizden bir başkanla yönetilmeliyiz” diyerek yeni döneme ilişkin beklentisini de ekledi.

I M G 20240222 W A0008

“ÇÖZECEĞİZ, ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ”

Çavuşoğlu, Denizli halkının desteğiyle göreve gelmedi durumunda, vatandaş odaklı olacaklarını, tüm sorunları bir bir çözeceğinin de sözünü verdi. Su ücretini yüzde 50 düşüreceklerini belirten Çavuşoğlu, “Göreve gelir gelmez yapacağımız ilk icraatlardan birisi bu olacak. Denizli’mizin sorunlarını, vatandaşımızın sıkıntılarını biliyoruz. Hepsini bir bir çözeceğiz. Vatandaşımızı zor durumda bırakmayacak, çözüm üreteceğiz” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 02 22 Saat 12.55.25 67210850

“Esnafımızın da Vatandaşımızın da Yüzü Gülecek!”

Mevcut pazaryerlerinde iyileştirme çalışmaları yapılması gerektiğini vurgulayan Çavuşoğlu; “Biz yıkmaya değil, yapmaya geliyoruz. Mevcut pazaryerlerimizde konforlu alışveriş için iyileştirme çalışmalarına ihtiyaç var. Ama asıl önemli ihtiyaç alım gücünün artırılması. Kendi zenginleşen değil, halkını zenginleştiren belediyecilik anlayışımız ile geliyoruz. Bu nedenle hemşerilerimizle birlikte ‘Yetti gari’ diyoruz” dedi.