Olay, Merkezefendi ilçesine bağlı Gültepe Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; Binanın ikinci katında yer alan dairede yangın çıktı. Yangının çıktığı katta yaşayan 4 kişilik aile, tahta kapının da tutuşması nedeniyle evden dışarıya çıkamadı. Yangın ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen itfaiye ekipleri bir yandan alevlere müdahale ederken; diğer yandan ise bina içerisinde mahsur kalan aileyi kurtarabilmek için ölüm kalım savaşı verdi.

4 KİŞİLİK AİLE ZOR KURTULDUA W220163 03

Üç Kaçak Hükümlü Tutuklandı Üç Kaçak Hükümlü Tutuklandı

Dumandan boğulmak üzere olan 1’i yaşlı ve 1’i çocuk olmak üzere 4 kişi, itfaiye ekiplerinin yoğun gayretleri sonucu güçlükle kurtarıldı. Dumandan etkilenen aile fertleri, sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan ilk müdahalelerinin ardından ambulanslarla hastanelere sevk edildi.
Yangının kontrol altına alınmasının ardından harabeye dönen evde yapılan incelemede, yangının çıkış nedeninin duvara yaslandırılan yatak olduğu tespit edildi. Kullanılmadığı için dairenin giriş kapısına bırakılan yatağın, duvardaki lambayla bir süre temas etmesi sonucu tutuştuğu, yatağın ardından ayakkabılığın ve sonrasında ise tahta kapının yanmaya başladığı belirlendi.
Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

A W220163 05

Editör: Orhun Çoban