Anadolu Toplum Derneği’nin organize ettiği, Serhat İleri Yöresel Ürünler Etkinliği Adalet Parkı’nda yarın başlayacak ve 24 Nisan Çarşamba gününe kadar sürecek.

Denizli'de Trafik İhlalleri An Be An Kamerada Denizli'de Trafik İhlalleri An Be An Kamerada

Etkinlik öncesi Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması düzenleyen Anadolu Toplum Derneği Başkanı Cesim Koçyiğit, Denizlilileri festivale davet etti. Başkan Koçyiğit, “Bugün sizlerle tarihi bir günü birlikte yaşıyoruz. Birincisini düzenlediğimiz Yöresel Lezzetler Festivalimiz, Denizlimize, Anadolumuza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz. Festivalimiz, Adalet Parkı’ndaki sosyal etkinliklerin yapıldığı alanda yapılacak ve yarın başlayacak. Festivalde 19-24 Nisan tarihleri arasında misafirlerimizi ağırlayacağız. Festivalin içeriği olarak; Kars, Iğdır, Ağrı, Muş ve Van illerimizin yöresel lezzetlerini Denizlilere sunacağız. Yöresel lezzetlerin yanında ayrıca yöresel sanatçılar eşliğinde kültürel, sanatsal, etkinliklerimiz de olacak. 5 gün boyunca dolu dolu bir festival yaşayacağız ve yaşatacağız” dedi.

“BU FESTİVALİ GELENEKSEL HALE GETİRECEĞİZ”

Denizli’de 81 ilin vatandaşlarının yaşadığına dikkat çeken Başkan Koçyiğit, “Denizli’de kardeşçe ve dostluklar halinde yaşaması, bizler için de büyük sevinç kaynağıdır. Kardeşlik, dostluk, lezzet bu festivalde buluşuyor. Farklı lezzetlerin tadılması anlamında bu kültürel etkinliklerin çok faydalı olduğunu belirtmek istiyoruz. Denizli’de yapmış olduğumuz bu festivali, geleneksel hale getirerek, halkımızla birlikte yaşatacağız, yaşayacağız.” Dedi.

KÜLTÜR BULUŞMASI OLACAK

Anadolu Toplum Derneği’nin düzenlediği festivalin Türkiye’nin değişik illerinden lezzetlerin Denizli’de bir araya gele geleceğini ifade eden Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı, “Festivalin güzel etkinliklerle bir kültür buluşması, kaynaşması olacağına inanıyorum. Sosyal sorumluluk kapsamında yapılan bu etkinlikte başarılar diliyorum” dedi.

Serhat Ileri