banner609

Denizli’de Belediye Başkanından Sokağa Çıkma Uyarısı

Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, vatandaşlara uyarıda bulunarak, “15 gün boyunca lütfen tekrar kendimizi evimizde izole ederek çok zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayalım” dedi.

Acıpayam 26.10.2020, 15:27 Kahraman Kahraman
Denizli’de Belediye Başkanından Sokağa Çıkma Uyarısı
banner858

Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Şevkan, “Geçtiğimiz yıl Çin de başlayıp, Mart ayında ülkemizde görülen Covid 19 virüsü tüm dünyayı etkisi altına aldı. Haziran ayına kadar uygulanan sokağa çıkma yasakları ve alınan önlemler sayesinde biraz daha kontrol altına alınmıştı. Normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte kurallara uygun hareket edilmemesi sonucu vakalar hızla artmaya başladı” dedi.

Başkan Şevkan, pandemi süreci başladığı ilk günden beri yoğun bir şekilde uyarılarda bulunarak, “Başkan Şevkan, son açıklamasında maske mesafe hijyen kurallarına uyarak temastan kaçınalım uyarısında bulundu. Kalabalık ortamlarda mecbur olmadıkça evden çıkmayalım. Havaların soğuması ile birlikte vakalardaki artış maalesef çok korkutucu, ben Acıpayamlı hemşehrilerimin kurallara uyacağını ve bu virüsten hep birlikte kurtularak tekrar mutlu günlerde birarada olacağımıza inanıyorum. 15 gün boyunca lütfen tekrar kendimizi evimizde izole ederek çok zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayalım. Anne baba ve çocuklarımızı düşünelim. Elbette esnaf ve sanatkarımızın zor durumda kalmasını istemiyoruz. Ama önce sağlığımız önemli. Bunun bilincinde olarak tedbirli bir şekilde tekrar işlerimize devam edelim. Ben Acıpayam'ın yürekli insanlarına güveniyorum. Biraz daha sabır edelim” diye konuştu.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir