Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 14 Mayıs Seçimleri'ne 8 gün kala Denizlililerle buluştu. Sabah saatlerinde Merkezefendi'de bulunan Bereketler Toplantı Salonu'nda ittifak ortağı partililer ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Davutoğlu, "Osmanlı'yı Cumhuriyet'in, Cumhuriyet'i de Osmanlı'nın karşısına dikenler Denizli'ye bakıp örnek alsın. Denizli'nin tarihine ve geçmişine baktığımız zaman vatan toprakları için ne kadar önemli bir şehir olduğunu görüyoruz" dedi.

db1902d1-717e-4627-bd1c-87c0231ca1c8

"LİSTEDEKİ TÜM İSİMLERİ MECLİS'TE GÖRMEK İSTİYORUM"

Ekonomik olarak ülkenin düze çıkabilmesi için başlıca yapılması gerekenleri de sıralayan Davutoğlu, bu anlamda sağlanması gereken ilk şeyin hukuk sisteminin olduğunu, yerli ve yabancı yatırımcıya bu topraklarda güven sağlanması gerektiğine işaret etti. İkincil sağlanması gerekenin ise siyasi ahlakın olduğunu belirten Davutoğlu, "Başbakanlık görevini yürütürken bu yasayı yine dönemin Cumhurbaşkanı olan Sayın Erdoğan'a göndermiştim. Erdoğan, imzalamayacağını söyleyerek veto etmişti. Yine beni, ittifakımızı ve partimi terörle ilişkilendirmeye çalışıyorlar. Geçmişe bakabilirler. Başbakanlık dönemimde terörle en çok mücadele eden başbakan bendim" dedi. Konuşma yaptığı kürsünün hemen önünde kendisini dinleyen ittifakın belediye başkanları, milletvekili adayları ve il başkanlarını da tek tek isimlendirerek onurlandıran Davutoğlu, "Listedeki tüm adaylarımızı TBMM'de görmek istiyorum" dedi.

Denizli’de ‘Erdoğan’ Coşkusu! Biner Delikliçınar Meydanına Aktı Denizli’de ‘Erdoğan’ Coşkusu! Biner Delikliçınar Meydanına Aktı

İKTİDAR KANADININ 'KÜFFARLIK' SÖYLEMİNE DENİZLİ'DEN YANIT

Millet İttifakı'nın iktidarında tüm yasakların kalkacağını belirten Davutoğlu, "Bu topraklarda özgürlüğü yeniden tesis edeceğiz. Kamuoyunda vatandaşlarımızın da gördüğü üzere iktidar hakkında kötü bir şey söylendiğinde davalar açılıyor, ancak muhalefet kanadına hakaretler ediliyor, kimse harekete geçmiyor. Biz buna son vereceğiz. Adaleti herkes için getireceğiz. Yıllardır iktidarın insanları zihnen bölerek yaptığı kutuplaşmaya son vereceğiz. Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli'nin söylemlerine baktığınızda her iki ismin de düşmanlık siyaseti yaptığını görürsünüz" dedi.

6dac787d-3df6-4eac-b03a-b65f94a2b791

"GERİDE BIRACAKLARI ENKAZIN GÖZLER ÖNÜNE SERİLMESİNDEN KORKUYORLAR"

İktidar kanadının seçimi kaybetmesi halinde gözler önüne serilecek ortaya çıkacak olan enkazdan korktuğunu ifade eden Davutoglu, "Millet İttifakı'nın iktidarında bizlerin ilk işi, bunların bıraktığı malum enkazı kaldırmak olacak" dedi.

"OSMANLI VE CUMHURİYET'İ KARŞI KARŞIYA GETİRENLER DENİZLİ'Yİ ÖRNEK ALSIN"

Osmanlı ile Cumhuriyet'i sürekli karşı karşıya getirmeye çalışan bir iktidarın olduğunu dile getiren Davutoğlu, "Bu ayrımcılığı güdenler Denizli'yi örnek alsınlar. Denizli'nin ve Denizlililer'in vatan için, bu topraklar için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Şimdi de tutturdular 'Millet İttifakı'na oy verenler küffardır' diye. Allahaşkına şimdi Denizli'mizin Merkezefendi'nin torunları 14 Mayıs'ta bizlerden yana oy kullandığı için küffar mı olacaklar. Bu nasıl bir düşüncedir" şeklinde konuştu.