İsrail’in 10 Ekim’den bu yana abluka altına aldığı Gazze’de insanlık dramı yaşanıyor.  İsrail ablukası altındaki Gazze’de yaşayan insanlar temel gıda ihtiyaçlarının yanı sıra elektrik ve sudan bile mahrum bırakılıyor. Büyük insanlık dramının yaşandığı Gazze’deki olayları kınadıklarını açıklayan AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, “Bölgede etkili tüm aktörleri, barışın tesisi için sorumluluk almaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

AW051113_01

“YAŞAM ŞARTLARI HER GEÇEN GÜN DAHA DA KÖTÜLEŞMEKTEDİR”

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, “İsrail’in abluka altına aldığı Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları sonucunda, çocuk, genç, yaşlı ve kadın erkek 700’ü aşkın kişi hayatını kaybetti, yüzlerce kişi yaralandı. Dünya, İsrail tarafından Gazze Şeridi'ne yönelik devam eden ablukanın altında yaşayan masum sivillerin acılarını görmektedir. İsrail'in Gazze'ye uyguladığı bu abluka, uzun yıllardır devam eden bir insan hakları ihlali ve insani krizin sonucu oluşmuştur. Gazze halkı, yıllardır temel haklarından mahrum bırakılmış ve yaşam şartları her geçen gün daha da kötüleşmektedir. İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi'nde yaşayan insanlar, temel ihtiyaçlara erişimlerinin sınırlanması, elektrik ve su kesintileri gibi ciddi sorunlarla karşı karşıyadır. Ayrıca, Gazze'de ibadethaneler, hastaneler, okullar, hepsi acımasızca vurulmaktadır. Bu durum, masum sivillerin hayatlarını tehdit etmektedir. Ateşe benzin dökmenin, hele hele sivilleri ve sivil yerleşim yerlerini hedef almanın kimseye bir faydası olmayacaktır. Gazze Şeridi'ndeki ablukanın sonlandırılması ve Gazze halkının yaşam şartlarının iyileştirilmesi için uluslararası toplumun çabalarını artırması gerekmektedir" dedi.

Bir Sigara Grubuna Daha Zam Geldi Bir Sigara Grubuna Daha Zam Geldi

“MASUMLAR ÖLMESİN, DAHA FAZLA KAN AKMASIN”

"Gazze halkı, barış ve adalet isteğiyle direnişini sürdürmektedir" diyen Güngör, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da girişimleriyle uluslararası toplum, Gazze'deki insanların temel haklarına saygı gösterilmesi ve onların daha iyi bir geleceğe sahip olmaları için gereken adımları atmaya davet edilmektedir. 1967 sınırları temelinde bağımsız ve coğrafi bütünlüğe sahip, başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devletinin hayata geçirilmesi gerekmektedir. Bu konuda geç kaldığımız her gün, maalesef bölgemiz çatışma, kan ve gözyaşı girdabından kurtulamayacaktır. Sivil yerleşimleri hedef almayı doğru bulmuyoruz. Savaşın da bir ahlakı vardır. Abluka uygulamaları savaş ahlakına uymamaktadır. Abluka savaş değil katliamdır. Sivilleri cezalandırmak kimseye kazandırmaz. Masumlar ölmesin, daha fazla kan akmasın. Bölgede etkili tüm aktörleri, barışın tesisi için sorumluluk almaya çağırıyoruz. Biz var olan gücümüz ve çıktığı kadar avazımızla daha adil bir dünyanın mümkün olduğuna dair inancımızı tüm meydanlarda söylemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.