AK Parti Denizli Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi Ve Teknoloji Komisyonu Başkanvekili Şahin Tin, imza sahibi olduğu Türk Ticaret Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifinin birinci bölümü üzerine TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yaptı. Konuşmasında dünya ekonomisinin zorlu bir evreden geçtiğini belirten Milletvekili Şahin Tin, küresel alanda yaşanan olumsuz gelişmelerin Türkiye’nin ticaretini de yakından ilgilendirdiğini söyledi. 

“TİCARİ YAŞAMA REHBERLİK EDİYORUZ”

Günün koşullarına göre adımlar attıklarını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Türkiye, aktif bir ticaret merkezidir. Küresel ekonomide ülkemizin varlığını korumak ve gücüne güç katmak için çok yönlü kendimizi güncellemek mecburiyetindeyiz. Salgın ve ardından gelen deprem afeti ticari yaşamımızı yeni bir düzleme sürüklemiştir. Ticari hayatı korumak için sert tedbirlere ihtiyaç var. Gayemiz milletimizin refahına katkı sunmak ve ticari yaşamımıza rehberlik etmektir. Ahilik geleneğine uygun ticari yaklaşımların varlığını yaşatmak şüphesiz son derece önemlidir. Bizi ticari alanda güçlü kılan temel bakış dürüst ticaret anlayışımızdır. Hem işletmelerimizi, hem de halkımızı korumak için hassasiyet gösteriyoruz. Gazi Meclisimizin çatısı altında çok sayıda konuyu çözdük. Bu düzenlemeyle fırsatçılara, açgözlülere kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Rekabetçi, adil, güvenli, sürdürülebilir ve istikrarlı piyasa yapısını korumak için mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Hukuksuzluğa Karşı Demokratik Siyaset İçin Basın Açıklaması Yapıldı Hukuksuzluğa Karşı Demokratik Siyaset İçin Basın Açıklaması Yapıldı

“REKABETİ KORUMAK İÇİN TEDBİRLER ALIYORUZ”

“Milletimizin hak ve hukukunu korumak asli vazifemizdir” diye konuşan Milletvekili Şahin Tin; “Fiyat dalgalanmalarının önüne geçmek ve fahiş fiyat artışlarını durdurmak için bu düzenlemeyi güçlü bir adım olarak görüyoruz. Perakende ticaretin düzenlenmesi, tüketicinin korunması, ürün güvenliği, tarım ürünleri, lisanslı depoculuk gibi daha birçok alanda rekabeti korumak için tedbirler alıyoruz. Bu düzenleme ile ticareti daha da kolaylaştırıyor, şirketlerimizin kurumsallaşma süreçlerine de büyük kolaylıklar getiriyoruz. Uygulamada var olan sıkıntıların çözüme kavuşmasını ve süreçlerinin hızlanmasını sağlıyoruz. Milletimizin güvenine layık olabilmek için canla başla çalışmaya, sorunları çözmeye, sıkıntıları aşmaya, mücadele etmeye kararlılıkla devam ediyoruz. Biz vatandaşlarımızın taleplerine kulak tıkayan değil, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde çözüm sunan bir iktidarız. Hangi sektörde olursa olsun üreticilerimizi, kooperatiflerimizi, çiftçilerimizi, KOBİ’lerimizi, esnaf ve ticaret erbabımızı hiç yalnız bırakmadık, bırakmayacağız” dedi.