Denizli’de etkili olan dolu yağışı Acıpayam İlçesine bağlı Akalan, Pınaryazı, Köke ve Aliveren Mahallelerin de ekili tarım arazilerinde büyük hasara neden oldu.

Kurban Pazarı Hareketlendi Kurban Pazarı Hareketlendi

Ak Parti İl Başkanı Yücel Güngör’de AK Parti Acıpayam İlçe Başkanı İsmail Akyol, Akalan Mahalle Muhtarı Ahmet Çakmaklı ile birlikte dolunun büyük zarar verdiği tarım arazilerinde inceleme yaptı. Bölgedeki çiftçilere geçmiş olsun dileklerini ileten İl Başkanı Güngör, ‘Dün akşam saatlerinde meydana gelen şiddetli dolu yağışı sebebiyle başta Akalan mahallesi olmak üzere Pınaryazı, Köke ve Aliveren mahallelerinde tarım arazilerinde büyük zarar meydana geldi. İl ve ilçe tarım müdürlüklerine bağlı ekiplerimiz sahada hasar tespit çalışmasına devam ediyor. Zararın boyutu önümüzdeki günlerde tam olarak ortaya çıkacaktır. Maalesef çiftçimizin zararı çok büyük. Akalan Mahallemizde, kavun karpuz ve biber üreticilerinin zararları var. Tekrar dolu zararından etkilenen ilçemize mahallelerimize, çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah bu tür afetlerden şehrimizi ülkemizi korusun.’ Dedi.

Whatsapp Image 2024 05 30 At 14.54.53 (2)
ZARAR YÜZDE 80
 İl Başkanı Güngör, ‘Akalan Mahallesi’nde dün saat 16.30 civarı ve sonrası süreçte meydana gelen dolu yağışından dolayı, yapılan ön inceleme sonucunda üreticimizin 10.750 dekar ekili ve dikili tarım alanlarındaki ürünlerde (Karpuz, Kavun, Biber, Haşhaş, Ceviz, Bağ, Hububat ve Nohut) yüzde 80-100 oranında dolu zararı meydana gelmiştir. Aliveren Mahallesi’nde de dolu yağışından dolayı, yapılan ön inceleme sonucunda üreticimizin 865 dekar ekili ve dikili tarım alanlarındaki ürünlerinde (Biber, Haşhaş, Hububat, Ceviz, Kiraz, Silajlık Mısır ve Nohut) yüzde 80-100 oranında dolu zararı meydana gelmiştir. 

Whatsapp Image 2024 05 30 At 14.54.53

Editör: Orhun Çoban