Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimlerinin ardından Denizli Millet İttifakı bileşenleri  ve SKM Başkanı Ali Marım, Denizli Gazeteciler Cemiyetinde basın toplantısı gerçekleştirdi.  Toplantıda seçimler için genel değerlendirmeyi CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum yaptı ve Denizli’de başarıyı yakaladıklarını söyleyerek, yerel seçimleri işaret etti.

“DENİZLİ’DE BAŞARI CUMHUR İTTİFAKI’NIN DEĞİL, MİLLET İTTİFAKININDIR”

Buldan’da Belediye Başkanından İptal Kararı Buldan’da Belediye Başkanından İptal Kararı

“Denizli’nin 8 vekilinin 7’ye düşmesinin sebebi nüfus azalmasından değil, tam tersine nüfus arttı. Ancak Türkiye ortalamasının altında kaldığımız için diğer illere kontenjan gitti” diyen Ali Orman Horzum, “ 2018 yılındaki seçimlerde dağılım AK Parti 4, CHP 3 ve İYİ Parti 1 vekil almıştı. 2023 seçimlerinde ise AK Parti 3, CHP 3 ve İYİ Parti 1 vekil aldı. Toplumda AK Partinin başarılı olduğu algısı var. Denizli’de başarı Cumhur İttifakı’nın değil, Millet İttifakınındır. Bizler oylarımızı artırırken, onlar oy kaybetti. Bize desteğini veren Denizli halkına çok teşekkür ediyorum. Daha fazla alamaz mıydık? Tabi ki alabilirdik. Bu konuda da hem Millet İttifakı olarak hem de partiler kendi içerisinde muhakemesini yapacaktır. Raporları çıkardık ve halkın bize verdi mesajı algılayacak, yol haritamızı ortaya çıkararak beraber yola koyulacağız” dedi.

Seçim Günüyle İlgili Flaş Gelişme! Şeniz Doğan’a Suç Duyurusunda Bulundular (5)

“GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK VE BÖYLE BİR SONUÇ ALDIK”

“Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimleri için Denizli halkına teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine devam eden Horzum, “ Denizli Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 53 oy aldı. Bu sonuç nedeniyle hem ittifak bileşenlerine hem de halkımıza teşekkür ediyorum. 81 ilde olduğu gibi Denizli farklıydı. Dayanışma, dostluk ve kardeşlik ön plandaydı. Gece gündüz çalıştık ve böyle bir sonuç aldık. Türkiye’de de gündem oluşturduk. Denizli Büyükşehir Belediyesi bizde değilken, devlet imkanları bizde yokken, Denizli’de bunu başarmanın mutluluğunu yaşadık. Ülke olarak mutlu değildik. Bazı şeyleri ya yanlış anlattık ya da eksik anlattık. Ya da anlatamadık. Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermiş 25 milyonun desteğini hissettik. Oy vermeyende 27 milyon seçmen var. Burada yapılan eksiklerin ve hataların değerlendirmesini yapacak ve şapkamızı önümüze koyacağız” diye konuştu.

Seçim Günüyle İlgili Flaş Gelişme! Şeniz Doğan’a Suç Duyurusunda Bulundular (4)

“PARTİ DEVLETİNE DÖNÜŞTÜK, BU ÇOK TEHLİKELİ”

“Ülkenin gittiği yön için olumlu bir şeyler söylemek mümkün değil” diyerek sözlerine devam eden Horzum, “Bulunduğumuz coğrafya eskiden beri zor. Zorlu kolay yapmak; demokrasiyi, uygarlığı, çağdaş bir cumhuriyeti ortaya çıkarmakta bizim görevimiz. Çalışmalarımızı yapacağız. Seçimler geride kaldı önümüzde bakalım deme gibi bir lüksümüz yok. Oturacağız ve eksiklerimizi konuşacağız. Önceden devletin; valisi, kaymakamı ve emniyet müdürü olurdu, şimdi ise hükümetin valisi, kaymakamı, emniyet müdürleri var. Parti devletine dönüştük. Bu çok tehlikeli… Halkımıza bunları anlatacağız ve gerekli dersleri aldıktan sonra 9-10 içinde yere seçimler var. Denizli’de destan yazacağız. Halkın içinde el ele, kola kola olursak başaramayacağımız iş yok. Halkımız sinyali verdi. Gerek partiler, gerekse ittifak olarak başkanlar düzeyince çalışacağız” ifadelerini kullandı.

“KEMAL BEY’İN YANINDAYIZ”

Açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Horzum, ‘Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında mısınız?’ sorusuna, “Cumartesi günü milletvekillerimiz ile kapalı grup toplantımız var. MYK toplantımız var. PM toplantımız ve il başkanları ile toplantımız var. Benim şahsi fikrim Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bu ülke için şanstır. Kılıçdaroğlu, yan yana gelemediğimiz arkadaşlarımızı kucaklamış, sağcısı solcusu ile birleşmeye ihtiyacı olduğunu söylemiştir. Tepkilere rağmen geri adım atmamıştır. Ben Genel Başkanımızın doğruları yaptığına inanıyorum. Bir şeyleri eksik, yanlış anlattık. Kemal Bey bu ülke için bir şanstır. Yanındayız” diye konuştu.