İmza kampanyası ile ilgili açıklamalarda bulunan Memur-Sen Denizli İl Temsilcisi Feyzullah Öselmiş; “Bu kararın çocuklarımız için özenti oluşturacağını belirterek daha önce tepkimizi ortaya koymuş, hem sivil toplum örgütü hem de eğitimci kimliğimiz ile konuya bakışımızı dile getirmiştik.

Alkolün zararları, ortaya çıkardığı etkileri ve toplumda oluşturduğu olumsuz durumları herkesçe biliniyorken Büyükşehir Belediyesinin bu kararda ısrarcı olmasını anlamak mümkün değil.

Tüm dünyada alkol ve keyif verici zararlı maddeler ile ilgili ciddi mücadele ve önleyici tedbirler alınma gayreti herkesçe bilinmekteyken, alkolün ortaya çıkardığı ve sonuçları her zaman ağır olduğu tüm yönleriyle görülmekteyken, yerel siyasetçilerin ilk icraatlarının alkollü mekan olması, özellikle ailelerin ve üniversite gençliğinin sık kullandığı mekanların alkollü hale getirilmesi, bu kararda da hala ısrarcı olunması ‘herkesin yaşam tarzına saygıdan’ olmadığı, kasıtlı olduğu görüşünü ön plana çıkartıyor.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

HEMŞEHRİLERİMİZİ İMZA KAMPANYASINA DESTEK VERMEYE DAVET EDİYORUZ

21 Bin 735 Hayvan Bakımdan Geçti 21 Bin 735 Hayvan Bakımdan Geçti

Denizli Büyükşehir Belediyesinin kararda ısrarcı olması üzerine https://denizlibld-alkole-hayir.com  internet adresi üzerinden imza kampanyası başlattıklarını belirten Öselmiş “bizim gelecek nesillere karşı bir sorumluluğumuz var. Onları zararlı olan tüm etkenlerden korumak, kötü örnek teşkil edecek veya özenti oluşturacak tüm içeriklerden uzak tutmak; bizim, toplumun, karar alıcı ve uygulayıcıların ortak sorumluluğudur ve kimse bu sorumluluktan kaçamaz. Onun için tüm Denizlili hemşehrilerimizi imza kampanyasına destek vermeye davet ediyoruz.”  ifadelerini kullandı.

Editör: Orhun Çoban