Denizli Kaçak Alkol Cenneti Çıktı

Denizli’de 2020 yılı içinde kaçak alkol satışı ve imalatının engellenmesi amacıyla 45 operasyon düzenlendi. Yapılan aramalarda 22 bin 800 litre kaçak/sahte alkol, 1302 şişe kaçak alkol, 5 bin 400 adet alkol üretim malzemesi ile kaçak alkol yapımında kullanılan 500 litre etil alkole el konuldu.

Asayiş 25.12.2020, 17:01
Denizli Kaçak Alkol Cenneti Çıktı
banner930

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yasadışı imalathanelerde kaçak/sahte alkol üreterek dağıtım şüpheli şahıs ve organizasyonlara yönelik 2020 yılında toplamda 45 operasyon gerçekleştirildi. Operasyonlarda 100 şüpheli şahıs yakalanırken, 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Operasyonlar kapsamında yapılan aramalarda toplam 22 bin 800 litre kaçak/sahte alkol, 1302 şişe kaçak/sahte alkol, 5 bin 400 adet alkol üretim malzemesi ile kaçak alkol yapımında kullanılan 500 litre etil alkole el konuldu.

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Ülkemiz genelinde son dönemde sahte ve kaçak alkollü içki kullanımından dolayı çok sayıda vatandaşın ölümü ile sonuçlanan olayların meydana geldiği görülmüştür. Bahse konu olayların ilimizde de meydana gelmesini engellemek amacıyla İl Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerince mesai mefhumu gözetilmeksizin çalışmalar devam etmektedir. Yaklaşan yeni yıl öncesinde vatandaşlarımızın alkollü içki satış izni ve yetkisi bulunmayan şahıs ve işyerlerinden kaçak alkollü içki almamaları, alkollü içki alımı esnasında şişe üzerinde orijinal bandrolünün bulunmasına dikkat etmeleri, şişesi yıpranmış daha önceden kullanıldığı belli olan ve dolum olarak tabir edilen tezgâh altı yerlerde üretildiği anlaşılan alkollü içkileri satın almamaları ve bu içkileri tüketmemeleri vatandaşlarımızın sağlığı için önem arz etmektedir” denildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir