Denizli’de FETÖ Operasyonu

Denizli’de FETÖ/PDY terör örgütü ile ilgili olarak yürütülen soruşturmalar kapsamında 5 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Asayiş 22.02.2021, 16:29
Denizli’de FETÖ Operasyonu
banner858

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından FETÖ/PDY terör örgütü ile ilgili olarak yürütülen soruşturmalar kapsamında; örgütün mahrem yapılanmasında faaliyet yürüten ve ankesörlü/büfe sabit hatlardan ardışık olarak arandığı tespit edilen 1 muvazzaf astsubay ve 1 ihraç komiser şahısların yakalandı. Şüpheli şahıslar hakkında adli makamlarca işlem yapıldı.

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan haklarında yakalama kararı bulunan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan operasyonlarda; Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesince hakkında yakalama emri bulunan Denizli öğrenci yapılanmasında BBTM (Büyük Bölge Talebe Mesulü) ve TSK Askeri Mahrem Yapılanmasında askeri öğrencilerden sorumlu olan ve Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen 1 şüpheli şahıs yakalandı. Adli makamlara sevk edilen şüpheli şahıs tutuklandı.

İzmir Ağır Ceza mahkemesince 6 yıl 10 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası ile aranan Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen ihraç öğretmen yakalandı. Adi makamlara sevk edilen şahıs tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında yakalama emri bulunan 1 şüpheli şahıs yakalandı. Adli makamlara sevk edilen şüpheli şahıs tutuklandı.

Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında yakalama emri bulunan 1 şüpheli şahıs yakalandı. Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğüne teslim edilen şüpheli şahıs sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

Isparta Yerel İlamat Masasınca 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan TSK Mahrem yapılanmasında sorumlu düzeyde faaliyet yürüttüğü anlaşılan 1 şahıs yakalandı. Adli makamlara sevk edilen şahıs tutuklandı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir