CHP Milletvekili Şeref Arpacı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında “Bugün, ulusal egemenliğimizin simgesi, Anadolu’nun emperyalizme karşı ilk kalp atışı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yılını ve tüm dünya çocuklarına Mustafa Kemal Atatürk tarafından armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz. Büyük Atatürk’ün de en büyük eserim dediği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104’üncü yılında tüm ulusumuzun ve özellikle çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

CHP Denizli Milletvekili Şeref Arpacı’nın23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı şöyle:

“Bugün, ulusal egemenliğimizin simgesi, Anadolu’nun emperyalizme karşı ilk kalp atışı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yılını ve tüm dünya çocuklarına Mustafa Kemal Atatürk tarafından armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz. Bundan tam 104 sene önce, Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan aydınlanma ışığı, 23 Nisan 1920’de egemenliğin halka geçişinin de temellerini oluşturdu. 23 Nisan, ulusal egemenliği baş tacı yapacak kadar halkına güvenen, egemenliği Saray’dan alıp halka devreden, egemenliğin tek tek her bir ferdi ile ulusa ait olduğuna inanan büyük bir ruhun eseridir. Samsun’da, Erzurum’da, Sivas’ta kıvılcımlanan bu direniş ruhu, Ankara’da koca bir yangına dönüştü. 104 yıl önce bugün açılan Büyük Millet Meclisi kapılarının ardında, bu topraklarda egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu tescil edildi.

Ayçin Kantoğlu; “Gazze’de Yitirilen İnsanlık” Ayçin Kantoğlu; “Gazze’de Yitirilen İnsanlık”

EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR VE İLELEBET ÖYLE KALACAKTIR

Ülkemizin demokrasisi aradan geçen 104 yılda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin öncülüğünde birçok zorluğa göğüs germiştir. Ulusal egemenlik ve Cumhuriyet değerleri için mücadele eden milletvekillerinin mücadelesi, her kırılma noktasında milletimize yol göstermiştir. Ancak son yıllarda Cumhuriyetimizin değerleri bilinçli ve sistematik bir biçimde erozyona uğratılmak istenmektedir. Unutulmamalıdır ki egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ve ilelebet öyle kalacaktır! Kimsesizlerin kimsesi ve Cumhuriyetin savunucusu Cumhuriyet Halk Partisi ise bu ülkenin en büyük güvencesi; işsizlerin, emeklilerin, esnafın, çiftçinin, öğrencinin de umudu olmaya devam edecektir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104’üncüyılında tüm ulusumuzun ve özellikle çocuklarımızınUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”