Denizli’ye Ölüm Acısı Yaşatan Adamın Eşi Konuştu

Denizli’den İzmir’e gitmek için yolan çıkan araç Aydın’da otoban gişelerinin önünde sıkıştırarak kazaya sebebiyet veren ve taksirle ölüme sebep olmak suçundan tutuklanan Onur Bengi’nin eşi Sezin Bengi açıklamalarda bulundu. Bengi, “Bilim çağını yaşadığımız bu dönemde gişelerin HGS ve OGS diye ayrılmasına anlam veremiyoruz. Her gişeden OGS ve HGS okuma cihazı bulunsa ve ara bölmeler böyle betonlu olmayıp darbeyi emici plastik olsa bugün bu kaza sadece maddi hasarlı olurdu” dedi. Kazada evli çifti ölüm ayırırken, 2 kişi hayatını kaybetmişti.

Asayiş 09.02.2021, 20:44
Denizli’ye Ölüm Acısı Yaşatan Adamın Eşi Konuştu
banner858

Edinilen bilgiye göre, Ali İlkimen yönetimindeki 20 HA 949 plakalı otomobil, Denizli’den İzmir’e gitmek üzere otobana girdiği sırada Aydın-İzmir otoban gişelerindeki beton bariyere çarptı. Kazada yaralanan sürücü Ali İlkimen (45), Havva Ovacıklı (65), Mehmet Ovacıklı ve Davut Özkan ambulanslarla Aydın'daki hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan Havva Ovacıklı ve araç sürücüsü Ali İlkimen hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Diğer yaralılar Davut Özkan ve hayati tehlikesi devam eden Mehmet Ovacıklı'nın tedavisi hastanede sürüyor. Hayatını kaybeden Ali İlkimen ve Havva Ovacıklı Denizli’nin Tavas İlçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

EŞİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Kazaya sebebiyet veren ve taksirle ölüme sebep olmak suçundan tutuklanan Onur Bengi’nin eşi Sezin Bengi, kazanın olduğu bölgedeki turnikeler önüne gelerek açıklama yaptı. Bengi, “Bilim çağını yaşadığımız bu dönemde gişelerin HGS ve OGS diye ayrılmasına anlam veremiyoruz. Her gişeden OGS ve HGS okuma cihazı bulunsa ve ara bölmeler böyle betonlu olmayıp darbeyi emici plastik olsa bugün bu kaza sadece maddi hasarlı olurdu” diye konuştu.

3 AİLENİN OCAĞINA ATEŞ DÜŞTÜ

Bugüne kadar benzer şekillerde onlarca kazanın meydana geldiğini artık yetkililerin bu soruna bir çare bulmasını isteyen Sezin Bengi, “Kazadan sonra adeta yıkıldık. Bir yandan çıkan haberler diğer yandan da nefes alan her türlü canlıya sonsuz saygısı olan eşim Onur Bengi kazadan sonra kaçmış gibi lanse edildi. Olaydan sonra bizler de güvenlik kameralarına inceledik. Turnikeler OGS ve HGS olarak ayrıldığı için eşim yanlış turnikeye girmemek için hız sınırı 30 kilometre olan bölgede manevra yapıyor. Bu sırada arkadan 90-100 kilometre hızla gelen ve havaalanına yetişecekleri için acelesi olduğunu öğrendiğimiz bir başka aracın kaza yapmasına sebep oluyor. Ancak eşim sebep olduğu kazadan habersiz turnikeden geçtikten sonra durup kapıyı açarak arkadan gelen aynı renkteki bir aracın sürücüsüne elini de kaldırıp işaretle özür diledikten sonra yoluna devam ediyor. Kazadan iş yerine varıp çalıştığı sırada polislerin telefonla araması sonucu haberdar oluyor. Ve gelip teslim oluyor” diyerek yaşanan bu kaza ile 3 ailenin ocağına ateş düştüğünü söyledi.

BASİT UYGULAMALARLA KAZALAR ÖNLENEBİLİR

Kazada yakınlarını kaybedenlerin acısını en derinden hissettiğini ve acılarını paylaştığını belirten Sezin Bengi, basit uygulamalarla önlenebilecek bu tür kazaların artık ocakları söndürmemesini isteyerek Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından gişe ve geçiş sisteminde değişiklik yapılmasını, sürücülerin ise hız kurallarına riayet etmesini istedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir