Pınar Gültekin davasında üçüncü duruşma

Muğla'nın Menteşe İlçesinde Cemal Metin Avcı tarafından vahşice öldürülen Pınar Gültekin cinayetinin üçüncü duruşması yapıldı.

Asayiş 16.02.2021, 12:04
Pınar Gültekin davasında üçüncü duruşma
banner930

ESMA TURAN - (GERÇEK FETHİYE)

Duruşma öncesi basın mensuplarına açıklama yapan Avukat Rezan Epözdemir, reddi hakim talebinin reddedildiğini açıkladı. Epözdemir, "Mahkeme Pınar'ın özel hayatını yargılıyor. Android telefonun şifresini istiyor. Cinayete yönelik tahrik indirimi uygulama çabası var." dedi.

Avukat Rezan Epözdemir açıklamasında, "Diri diri yakılmış bir genç kız, sonrasında beton dökülmüş, organize, senkronize planlı, programlı bir cinayet var. Fakat sayın mahkeme bu vahşice cinayeti işleyen sanıkları yargılamak yerine Pınar Gültekin'in özel hayatını yargılamaya çalışıyor. Android telefonun şifresini istiyor. 2 yıl 8 aylık telefonundaki video bilgi ve belgeleri soruyor. Onun yargılamaya ne katacağını anlamakta güçlük çekiyoruz. Sanki bu cinayeti meşrulaştırma çabası var. Dolayısıyla müvekkil ailede de bizde de sayın mahkemenin adil olmadığı, adaletli davranmadığı intibası olmuştur. Geçen duruşmada reddi hakim talebimiz olmuştu, talebimiz reddedilmiş" açıklamasını yaptı.

Mahkemeden adalet beklemediklerini kaydeden Epözdemir, "Şu ana kadarki mahkeme ve duruşma performansı, yapılanlar, tanıkların ifadesi gibi hususlar müvekkilin kafasında çok makul soru işaretleri uyandırdı. Adli Tıp'tan rapor gelmişti, ceset tamamen yandı kül halinde, dokular da yandı o yüzden adli tıp raporuna göre henüz yaşarken de yakılmış olabilir maktul diri diri. Rapor böyle söylüyordu. Fakat biz ölüm zamanı ve ölüm nedenini tespit edemiyoruz demişti rapor. Çünkü dokular dahi yanmış bu rağmen mahkeme üst kuruldan bir rapor istedi" ifadelerini kullandı. 

Epözdemir açıklamasına şu şekilde devam etti,    "Bugün tanıklar dinlenecek. Sanık Cemal Metin Avcı'nın boşanma davası devam eden Eşi dinlenecek. Yine Mertcan Avcı'nın olay günü olay yerinden görüştüğü kız arkadaşı dinlenecek. Başkaca tanıklar var soruşturma aşamasında hiç ortada olmayan birden bire isimleri verilen bize göre ezberletilmiş, kurgulanmış, hazırlanmış tanıklar dinlenecek."

 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir