banner609

Telefonla Altınlara Çöktü

Denizli’de kendisini polis olarak tanıtan bir kişi, telefonla aradığı şahsı “Oğlunun ve kızının terör örgütü ile ilgili bir suça karıştığı ve ellerinde olduğu, parmak izleri ile ifadelerinin alındığı, FETÖ Terör Örgütüne para aktardıkları ve savcılıkta olduklarını” söyleyerek tuzağa düşürdü. Zanlı, toplamda 10 adet yarım altın, 3 adet bilezik, 27 adet çeyrek altın,1 adet cumhuriyet altını ve 6 bin 780 TL’yi aldı. Polis ekiplerinin detaylı aramaları sonucunda yakalanan zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Asayiş 12.02.2021, 16:03
Telefonla Altınlara Çöktü
banner858

Denizli’de telefon dolandırıcılığı çalışmalar devam ediyor. Kendisini polis olarak tanıtan bir kişi, aradığı şahsı “Oğlunun ve kızının terör örgütü ile ilgili bir suça karıştığı ve ellerinde olduğu, parmak izleri ile ifadelerinin alındığı, FETÖ Terör örgütüne para aktardıkları ve savcılıkta olduklarını” söyleyerek tuzağa düşürdü. Vatandaşın kimlik bilgilerini doğrulayıp, güven kazanan zanlı, evindeki ziynet eşyalarını ve paraları bir poşete koyarak ikametine gelen sivil polise vermesi gerektiği belirtti. Toplamda 10 adet yarım altın, 3 adet bilezik, 27 adet çeyrek altın,1 adet cumhuriyet altınını ve 6 bin 780 TL’yi ikametine gelen şahsa teslim vatandaş, polis ihbarda bulundu.  

Polis ekipleri tarafından evin çevresinde bulunan kamera kayıtlarının detaylı bir şekilde incelenmesi sonucunda ziynet eşyalarını ve paraları elden teslim alan maskeli ve şapkalı şüpheli şahsın kimlik bilgisinin tespit edildi. Düzenlenen operasyon sonucunda şüpheli şahıs evinde yakalandı. Adli makamlara sevk edilen zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir