Denizli Büyükşehir Belediyesinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenleyeceği Denizli 10. Uluslararası Ege Âşıklar Bayramı 2-3 Kasım tarihlerinde gerçekleştirecek. Denizli Büyükşehir Belediyesinin ilkini 2011 yılında düzenlediği Âşıklar Bayramı’na bu yıl 4’ü Türk dünyasından olmak üzere Türkiye’nin farklı illerinden toplamda 20 âşık katılacak. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Fatma Yıldız Salonu’nda yapılacak Denizli 10. Uluslararası Ege Âşıklar Bayramı, 2 Kasım Perşembe ve 3 Kasım Cuma günleri saat 20.00’de başlayacak. 5 bin yıllık Türk geleneğinin yaşatılacağı Âşıklar Bayramı’nda Ozan Nihat, Nuri Şahinoğlu, Serdarcan, Yaşar Demiroğlu, Hüsrani, Behram Aktemur, Yakup Temeli, Ali Rıza Ezgi, Halil Daylak, Muhsin Yaralı, Selahattin Kazanoğlu, Öksüz Ozan, Pirşani, Obalı, Yüksel Yıldızoğlu, Mihriban Arslan, Gulira Kasymkulova, Bekarys Nuriman, Melika Aldamjarova ve Peri  Hasanova sahne alacak.

Denizli'de Sağlık Hizmetlerinin Genişlemesi ve İşe Alım İhtiyaçları Denizli'de Sağlık Hizmetlerinin Genişlemesi ve İşe Alım İhtiyaçları

Aşıklar, 100. yılı için çalıp söyleyecek (2)

BAŞKAN ZOLAN’DAN AŞIKLAR BAYRAMI’NA DAVET

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bu yıl 10’ncusunu düzenleyecekleri Denizli Uluslararası Ege Âşıklar Bayramı'na tüm hemşehrilerini davet etti. Türkiye'nin çeşitli illerinden ve Türk dünyasından âşıkların Cumhuriyet’in 100. kuruluş yılı için çalıp söyleyeceğini kaydeden Başkan Zolan, “2011’de düzenlemeye başladığımız Aşıklar Bayramı’nın bu yıl 10’uncusunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Aşıklar Bayramımızı bu yıl daha da özel. Bir yandan 5 bin yıllık geleneğimiz yaşatıp gelecek nesillere aktarırken diğer yandan Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyoruz. Tüm vatandaşlarımızı bu özel etkinliğimize bekliyorum” dedi.

Aşıklar, 100. yılı için çalıp söyleyecek (2)-1

Aşıklar, 100. yılı için çalıp söyleyecek (1)