Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Asmalıevler ve Anafartalar Mahallesi’nde yaptıkları sağlık merkezlerinin hazır hale geldiğini belirtti.

Avni Örki sağlık merkezleri ile ilgili yaptığı açıklamdada, “Sağlık alanındaki yatırımlarından olan iki büyük mahallede hızla yükselen aile sağlığı merkezlerinin vatandaşların önemli bir ihtiyacına cevap verecek. Asmalıevler Mahallesi’nde aile sağlığı merkezi, 4-6 yaş kreş ve cami iki ayrı bina ve tek projede yükselirken, Anafartalar Mahallesi’nde Pamukkale Belediyesi Ramazan Çelikkol Aile Sağlığı Merkezi ise hizmete hazır hale geldi.” Dedi.

Pamukkale Belediye Meclisi Çalışmalarına Başladı Pamukkale Belediye Meclisi Çalışmalarına Başladı

A W162965 02

PAMUKKALE BELEDİYESİ RAMAZAN ÇELİKKOL AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ
Başkan Avni Örki Anafartalar Mahallesi Ramazan Çelikkol Aile Sağlığı Merkezi’nin yapımı tamamlandığını söyleyerek, “Pamukkale Belediyesi, ilçenin nüfus yoğunluğuna sahip mahallerinden olan Anafartalar ve yakın mahallelerde yaşayan vatandaşlara hizmet verecek olan Pamukkale Belediyesi Anafartalar Mahallesi Ramazan Çelikkol Aile Sağlığı Merkezi’nin yapımı tamamlandı. Anafartalar Mahallesi 3251 ada 15 parsel üzerindeki 630 metrekare alana sahip sağlık tesisi, zemin, 1. kat ve terastan oluşuyor. 560 metrekare kapalı alana sahip olan merkezde, acil müdahale, aşılama ve bebek izleme, aile planlama, kan alma birimi ve muayene odaları bulunuyor. 1. kat ise Sağlıklı Hayat Merkezi olarak planlandı. Burada diyetisyen ve fizyoterapistler eşliğinde vatandaşlar egzersizlerini yapabilecek. Eğitim ve toplantı salonu ile birlikte mutfak ve personel odası, arşiv gibi birimlerin de bulunacağı Pamukkale Belediyesi Anafartalar Mahallesi Ramazan Çelikkol Aile Sağlığı Merkezi’nde 310 metrekare de teras yer alıyor. Bölge için büyük öneme sahip olan projenin yaklaşık maliyeti ise 10 milyon TL. Merkezin, yapım aşaması tamamlanırken, açılış için gün sayıyor.” Dedi.

A W162965 05


İKİ BİNADA 3 HİZMET OLACAK
Başkan Örki, bitmeye yüz tutmuş ve yakın zamanda hizmete girecek olan Asmalıevler Sağlık Merkezi’nin bünyesinde kreş ve caminin de bulunduğunu belirterek, “Asmalıevler Mahallesinde 2045 m yüzölçümüne sahip alanda 3 farklı hizmeti bir arada verecek olan cami, kreş ve Aile Sağlığı Merkezi’nin toplam inşaat alanı 1520 m. 2 şer kattan oluşan ve 2 ayrı binanın yer aldığı projenin zemin+1 kattan oluşan A Bloğu’nda 4-6 Yaş Kreş ve Kur’an Kursu bulunuyor. Zemin katta 4 sınıfın yer aldığı projenin ilk katında oyun odası ve bekleme salonu da yer alıyor. Asansörle de çıkılabilecek olan diğer katta ise mutfak, yemekhane, uyku ve dinlenme odası, hikâye ve sinema odası ile Kur’an dersi odası bulunurken, binanın bahçe kısmında oyun parkı ve otopark alanı bulunuyor. B Blok olarak planlanan bölüm de zemin +1 kattan oluşuyor. 346 metrekare inşaat alanına sahip olan projenin bu bölümü Aile Sağlığı Merkezi olarak hizmet verecek. Burada 3 doktor odası, gebe izleme odası, aşı odası, kan alma odası ve acil müdahale odasının yanı sıra caminin de abdest alma bölümleri yer alıyor. Bu binanın 1. Katı ise cami olarak kullanılacak. Pamukkale Belediyesi Asmalıevler Mahallesi Gülsüm Serter 4-6 Yaş Grubu Kreş, Cami ve Aile Sağlığı Merkezi’nin inşaatının kısa sürede tamamlanması planlanıyor.” Dedi.

A W162965 01

“HER ŞEYİN BAŞI SAĞLIK”
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Eğitim, sağlık en önem verdiğimiz konular arasında başta geldi. İlçemizin geleceğine yatırım yapmayı önemsedik. Geçici değil, kalıcı çözümler üretmek istedik. Başardık da. Pamukkale’mizi turizmden, kültüre, tarımdan, hayvancılığa, spordan, sağlığa her alanda marka şehir haline getirmek için mücadele ettik. Mücadelemiz için, gece gündüz demeden tüm ekibimizle birlikte çalıştık. İlçemizin nüfus yoğunluğu en fazla olan mahallelerden olan Anafartalar Mahallesi’nde önemli bir sağlık yatırımıza imza attık. Pamukkale Belediyesi Anafartalar Mahallesi Ramazan Çelikkol Aile Sağlığı Merkezi’mizin yapımını tamamladık. Sağlık Bakanlığımıza devrini gerçekleştireceğiz. Yine nüfus yoğunluğu fazla Asmalıevler Mahallemizde de, büyük bir sağlık yatırımı yapıyoruz. Bu bölgede ihtiyaç olan kreş, aile sağlığı merkezi ve cami için de hayırsever Serter ailesinin katkıları büyük oldu. Pamukkale Belediyesi Asmalıevler Mahallesi Gülsüm Serter 4- Yaş Grubu Kreş, Cami ve Aile Sağlığı Merkezi’miz de, şu an yapımı büyük bir hızla devam ediyor. Pamukkale’mizde ASM’ler hızla yükseliyor. Vatandaşımızın en çok ihtiyacı olan projelerle, sorunlarına çözümler üretmek istedik. Sağlık projelerimiz mahallelerimize şimdiden hayırlı olsun” dedi.