Denizli’de Avrupa Hareketlilik Haftası kutlamaları Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği etkinliklerle dolu dolu yaşanıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda ücretsiz zumba kursu verdiği kadınların katıldığı “Büyükşehir’le Zumba Etkinliği” adı altında bir program gerçekleştirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi ve Atletizm Sahası’nda düzenlenen programa, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer ile yaklaşık 500 kadın katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi zumba eğitmenleri eşliğinde yüzlerce kadın hep birlikte hareketli şarkılar eşliğinde zumba yaptı. Renkli görüntülerin yaşandığı programda Başkan Zolan ve eşi Berrin Zolan, zaman zaman kadınların coşkusuna alkışla tempo tutarak eşlik etti.

Avrupa Hareketlilik Haftası Zumba Etkinliği (6)

“HAREKETSİZLİK HASTALIĞIN KAPISINI AÇAR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan burada yaptığı konuşmada, 16-22 Eylül Avrupa Hareketli Haftasında bulunduklarını belirterek, “Biz aslında sadece bu haftada değil yılın 365 günü hareketliyiz. Sizler zaten çok hareketlisiniz, her birinizi tebrik ediyorum. Çünkü sağlıklı kalabilmek adına, bu hayattan gereken tadı alabilmek adına hareket etmek gerekir. Hareketsizlik hastalığın kapısını açar” dedi. Daha önce aynı yerde pilates yapan kadınlarla Guinness Rekorlar Kitabına girdiklerini hatırlatan Başkan Zolan, “Sanki zumba da rekora doğru gidiyor” ifadelerini kullandı.

Avrupa Hareketlilik Haftası Zumba Etkinliği (1)

“22 FARKLI BRANŞTA SPOR KURSU VERİYORUZ”

 Kendilerine güvenerek kurslara katılan tüm kadınlara teşekkür eden Başkan Zolan, “Büyükşehir Belediyesi olarak spora, sporcuya destekler veriyoruz, sağlı yaşam konusunda birçok çalışma yapıyoruz. Zumba da bunlardan birisi. 22 farklı branşta çocuklarımıza, gençlerimize, hanım kardeşlerimize ücretsiz spor kursları veriyoruz. Onun için çocuklarınızı kurslara gönderin, onları da spora yönlendirelim” dedi. Sporda başarının temelinde süreklilik olduğunu kaydeden Başkan Zolan, şöyle konuştu: “Süreklilik olursa, kesintili olmadan devam edilirse başarı gelir, sağlık gelir, güzellik gelir. İnşallah birlikte spora ve çalışmalarımıza hep beraber devam edeceğiz. Ben katılımınızdan dolayı her birinize ayrı teşekkür ediyorum.”

Kadın Meclisi’nden 5 Aralık’a Özel Program Kadın Meclisi’nden 5 Aralık’a Özel Program

Avrupa Hareketlilik Haftası Zumba Etkinliği (3)