Cumhur İttifakı'nın Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, dikkat çeken projeleri seçmende heyecan yaratıyor. Başer’in önemli projelerinden biri de özellikle kadın ve çocuklar üzerine odaklanacak Kadın ve Aile Sağlıklı Yaşam Merkezleri. Başer,  Merkezefendi’nin farklı bölgelerinde yapacakları bu merkezlerle, fiziksel ve mental sağlık alanında çeşitli hizmetler sunulacağını söyledi. Özellikle kadınlara ve çocuklara yönelik psikolojik desteklerin de verileceğini vurgulayan Başer, bu merkezlerdeki tüm hizmetlerin ücretsiz olacağını dike getirdi.

“UZMAN DOKTORLAR TAKİP EDECEK”

Uzman doktorların merkezde görev alacağını belirten Başer, “Kadınlar, toplumun temel yapı taşlarından biridir. Onların güçlenmesi, aynı zamanda toplumun güçlenmesi anlamına gelir. Bu nedenle Kadın ve Aile Sağlıklı Yaşam Merkezleri, özellikle kadınların ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetleri konusunda önemli projelerimizin arasında. Bu merkezlerde kadınların doğum öncesi ve sonrası uzman doktorlar tarafından takip edilecek. Sağlık desteği verilecek” dedi.

MHP İl Başkanı Türkeş’in Ölüm Yıldönümünde Mesaj Yayınladı MHP İl Başkanı Türkeş’in Ölüm Yıldönümünde Mesaj Yayınladı

Whatsapp Image 2024 03 13 At 11.53.06

“PSİKOLOJİK DESTEK PROGRAMLARI DÜZENLENECEK”

AK Parti’nin Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, bu projeden çocukların da faydalanacağını dile getirerek, “Bu merkezlerde çocuklara yönelik psikolojik destek programları düzenlenecek, ebeveynlik becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olunacak ve pedagog desteği sunulacak. Böylece çocukların psiko-sosyal gelişimi desteklenerek, sorunların erken dönemde tespit edilip çözüme kavuşturulabilmesi amaçlanıyor. Diğer taraftan bu merkezlere spor salonları da dahil edilerek aile bireylerinin günlük hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam etmelerine olanak tanınacak, herkes için uygun sportif etkinlikler düzenlenecek. Kadın ve Aile Sağlıklı Yaşam Merkezi Projemizle Merkazefendi’deki ailelerimizin daha iyi koşullarda ve daha sağlıklı yaşamasını hedefliyoruz” dedi.