Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu, TOBB Ege Bölge Toplantısına katıldı. Kurumsal kapasite inşa etme süreci ve hizmet kalitesini artırmak için yapılacakların istişare edildiği toplantıda, sektörel- bölgesel sıkıntılar ve talepler değerlendirildi. Denizli sanayisi adına hali hazırda yaşanan problem, çözüm önerileri ve alınması gereken tedbirleri toplantıda dile getiren Başkan Kasapoğlu, sanayinin enerji maliyetleri, istihdam maliyetleri, ihracat rakamları ve ülke olarak rekabet gücümüzün düşüşü hakkında görüşlerini dile getirdi.

''MODEL FABRİKA PROJEMİZ, EGE BÖLGESİ İÇİN İYİ BİR ROL MODEL OLACAK''

Titizlikle kurulumuna başlanan Denizli Model Fabrika için de bilgi aktaran  Başkan Kasapoğlu, projenin geldiği aşama ile ilgili toplantıda bilgilendirmelerde bulundu. Başkan Kasapoğlu konuşmasında, Model Fabrikaların yeşil ve dijital dönüşümde ve aynı zamanda verimlilikte ülke sanayisi için önemini dile getirdi. Konuşmasının devamında, Denizli sanayisinin Yeşil ve Dijital dönüşüm alanlarında yol katettiğini; Sanayi Odasının bu konularda, çalışma, araştırma ve projelerinin sürece katkı sağlaması noktasında çaba sarfettiğini dile getiren Başkan Selim Kasapoğlu, geleceğin bu iki kavram içerisinde değerlendirileceğini de vurguladı.

Bir Sigara Grubuna Daha Zam Geldi Bir Sigara Grubuna Daha Zam Geldi

İstihdam- nitelikli istihdam konuları hakkında da Denizli bölgesi adına istatistiki bilgiler de aktaran Başkan Kasapoğlu, nitelikli istihdamın her geçen gün azaldığını ve firmaların bu konuda zorlandığını ve de bu durumun hızlıca sürdürülebilir kararlar alınarak çözülmesi gerektiğini iletti.