Büyükşehir Meclisi 5 Yılda 3.986 Karara İmza Attı Büyükşehir Meclisi 5 Yılda 3.986 Karara İmza Attı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanı verildiği 24 Kasım 1928’in Öğretmenler Günü olarak kutlandığını anımsattı. Eğitimin bir toplumun ilerlemesindeki en önemli araç olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “Ülkemizin en ücra bölgesinde dahi çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesinde büyük rol oynayan, onlara vatan, millet ve bayrak sevgisi aşılayarak tüm yüce değerleri benimseten öğretmenlerimiz hepimiz için son derece önemli ve kıymetlidir. Bu nedenledir ki öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir” ifadelerimi kullandı. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır” sözlerini hatırlatan Başkan Zolan, “Öğretmenlerimizin büyük bir fedakarlıkla yetiştirdiği okuyan, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı gençlerimiz, daha müreffeh bir Türkiye’nin temeli, yarınlarımızın teminatı olacaktır. Bu doğrultuda, Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğine yatırım yapmaya, tüm imkanlarımızla öğretmenlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Mesajında öğretmenlere de seslenen Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Değerli öğretmenlerimiz, bu kutlu mesleği icra ederken gösterdiğiniz özveri ve fedakarlık, Denizli'mizi daha yaşanabilir bir şehir haline getirme yolunda büyük katkılar sağlıyor. Eğitim alanındaki projelerimiz sizlerin yanı sıra geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize yönelik büyük bir sorumluluğun da bir yansımasıdır. Bu vesilelerle tüm öğretmenlerimiz ve öğretmen adaylarımızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.”