Sarayköy Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Necati Özbaş, iki dönem boyunca ilçenin kaderini değiştiren, örnek projeleri Sarayköy’de hayata geçirmişti. Sarayköy’de hizmet destanı yazmaya devam edeceklerini belirten Özbaş, 2024-2029 dönemi için  planladığı projelerini açıkladı.

Tarımdan eğitime, sanattan kültüre, spordan güvenli şehre ve ev ekonomisine kadar düşünülen projeleri her kesimin dikkatini çekmeyi de başardı. ‘10 yılda 10 numara hizmet’ sloganıyla görev süresince hayata geçirdiği çalışmaları tüm ilçeye anlatan Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, yeni dönem projelerini de ‘Türkiye Yüzyılı’na yakışır şekilde hazırladıklarını söyledi. 

Whatsapp Image 2024 03 11 At 13.49.41

90 PROJE HAZIRLANDI

“Sarayköy için Yeniden Daha Güçlü” sloganı ile 90 iddialı projesini açıklayan Başkan Özbaş, projelerinin Sarayköylülerin yaşam kalitesini arttırmaya odaklı olduğunu vurguladı.

KALİTELİ VE GÜVENLİ ŞEHİRLEŞME

Başkan Özbaş, sağlam bir şehircilik hedefiyle gönüllü olan vatandaşlar için hızlı ve yerinde kentsel dönüşümler yaparak depreme dayanıklı yapılar yapacaklarını duyurarak, oluşabilecek doğal afetlere karşı özel ekip kuracaklarını söyledi.

Meydan ve kavşak düzenlemelerinin devam edeceğini ifade eden Başkan Özbaş, Cumhuriyet Mahallesi ile Atatürk Mahallesi arasında yaya üst geçidi yapılacağı, ihtiyaç duyulan mahallelere altyapı çalışmalarının süreceğini belirterek projelerini şu sözlerle sıraladı;

Whatsapp Image 2024 03 11 At 13.49.29

Ertemur’un Eşinden Duygusal Paylaşım, “Sen bizimdin şimdi Pamukkale'nin oldun” Ertemur’un Eşinden Duygusal Paylaşım, “Sen bizimdin şimdi Pamukkale'nin oldun”

BÜYÜK PROJELER

3. etap TOKİ, Sarayköy Ticaret Merkezi, ilçe merkezi dışında kalan çevre mahallelerimize doğal gaz, iş yeri ve düğün salonları, ilçemizin elektrik ihtiyacını çevreci ve ekonomik koşullarda karşılamak için güneş enerjisi santrali yapacağız.

Engelsiz yaşam merkezi, 112 acil servis istasyonu ve aile sağlığı merkezi, yaşlı bakım merkezi, açık ve kapalı otoparklar, fizyoterapi hastanesi, yeni Adliye Sarayı, yeni Sosyal Güvenlik Kurumu binası, TOKİ konutlarına yeni okul ve sağlık ocağı, mobese sistemleri, tuhafiye pazarı ve aşevi kurulacağız.

ULAŞIM HİZMETLERİ DEVAM EDECEK

Vatandaşlarımızın ilçe merkezine ulaşımını kolaylaştırmak için ulaşım hizmetlerimiz devam edecek.

YEŞİL ALANLAR ÇOĞALTILACAK

Su deposu olarak bilenen mesirelik alanı millet bahçesi yapacağız. Her mahallemize yeni park ve piknik alanları oluşturulacak. İlçemizin farklı bölgelerine yürüyüş ve bisiklet yolları yapacağız. Hisar Dokuzçam Mesireliği’ni düzenleyeceğiz.

Whatsapp Image 2024 03 11 At 13.50.06

TARIMA, ÇİFTÇİLERE VE BESİCİLERE DESTEK DEVAM EDECEK

Denizli Büyükşehir Belediyemizin iş birliği ile çiftçilerimize ve besicilerimize desteklerimiz devam edecek. Tarımsal destek projelerimiz kapsamında sılajlık mısır tohumu, zararlılarla biyoteknik mücadele ve çiftçilerimize tarımsal sulama borusu desteğimiz sürecek. Çiftçilerimize destek olmak ve verimli üretim sağlamak için ücretsiz zeytin fidanı dağıtımı devam edecek. İlçemiz genelinde bulunan tüm arazi yollarının bakım ve düzenlemesi yapılacak. Tarımsal sulamadan dönen sular yeniden sulamaya kazandırılacak. Bal üretiminde kalite ve verimi arttırmak için arıcılara yönelik destekler devam edecek. Üreticilerimize makina ve ekipman desteğimiz sürecek.Duacılı, Beylerbeyi ve Hasköy çayları üzerine gölet yapacağız.

HAYVANCILIĞA BÜYÜK DESTEK

Hayvancılığı geliştirmek için besicilerimize tam destek vereceğiz. Besicilerimizin aşılama ücretleri belediyemiz tarafından karşılanacak. Besicilerimizin ekonomik kalkınmasına destek olmak için yem ve buğday dağıtımımız devam edecek. Besicilerimizin giderlerini düşürmek ve halk sağlığını korumak için besihanelerin ilaçlamasına devam e…