Geçtiğimiz günlerde eski bir belde olan Baklan’a bağlı Boğaziçi Mahallesi’nde köylüler spor sahası yapılması amacıyla bağışladıkları arazinin belediye tarafından konut alanı olarak imarının değiştirildiğini ve satışa çıkarıldığını öne sürmüştü. Köy kahvehanesinde toplanan köylüler belediyenin bu satıştan vazgeçerek spor sahası yapmasını istemişti. 1986 ve 1994 yılları arasında 14 ayrı bağışçının çeşitli zaman dilimlerinde arsayı belde belediyesine bağışladığı fakat bağışa spor sahası şartı konulduğu ileri sürülmüştü.

Çal, Baklan Ve Bekilli’nin Kültürel Zenginlikleri Dünyaya Tanıtılıyor Çal, Baklan Ve Bekilli’nin Kültürel Zenginlikleri Dünyaya Tanıtılıyor

BAŞKAN İDDİALARA YANIT VERDİ

Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever iddialara yanıt verdi. Yazılı bir açıklama yapan Gülsever ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu savundu. Açıklamasında; “Tapu kayıtlarında da görüldüğü üzere Boğaziçi Mahallemiz’de ne dönemimizde ne de dönemimiz öncesinde belediyeye bağışlanan tek bir metrekare alan yoktur. Boğaziçi Mahallemizde satış kararı alınan ve satışa çıkarılan tek bir parsel yoktur” açıklaması yaptı.

Gülsever bölgede spor tesisi olarak ayrılan alanın daha önce daha ileride bir noktaya alındığı ve bu şekliyle durduğunu, belde belediyesi döneminde alanın toplu konut alanı olarak belirlendiğini kaydetti.