MHP İl Başkanı Türkeş’in Ölüm Yıldönümünde Mesaj Yayınladı MHP İl Başkanı Türkeş’in Ölüm Yıldönümünde Mesaj Yayınladı

İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Öztürk, Denizli’de istihdamı artırmaya yönelik yapacakları çalışma ve projeleri açıkladı.

Denizli’de faaliyet gösteren şirketleri Avrupa Birliği standartlarında kadın çalışan istihdam etmeleri yönünde teşvik edeceklerini de söyleyen Öztürk, uluslararası kurumlarla işbirliği yaparak bu konuda adımlar atan firmalara sertifikalar vereceklerini, böylelikle hem kadın istihdamına destek olacaklarını, hem de firmaların uluslararası ölçekte kurumsal bir kimlik kazanmasını sağlayacaklarını ifade etti.

Whatsapp Görsel 2024 03 12 Saat 15.21.45 A30D4Be1

İstidam ofisi açacaklarını söyleyen Öztürk; “İşsizlik sadece ekonomik değil aynı zamanda çok tehlikeli sosyal bir sorundur. Biz Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak bu sorunu yok etmek için, istihdam yaratma kapasitesi yüksek, az sermaye ile çok istihdam yaratan emek yoğun projelere ve sektörlere ağırlık vereceğiz, meslek edindirme kursları açacağız, teknik elemanlar yetiştireceğiz. Küçük ve orta ölçekli yerel işletmelerimizin nitelikli iş gücüne ve bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlayacağız. Yerel ekonominin ihtiyacını karşılamaya ve iş gücünün niteliğini artırmaya yönelik mesleki eğitim ve beceri kazandırma programları düzenleyeceğiz. Bu eğitimleri üniversitelerin ilgili kurumları ile birlikte programlayacağız” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 12 Saat 15.21.45 8855Ce11