Batı Ege GYO’dan Başarılı Halka Arz Batı Ege GYO’dan Başarılı Halka Arz

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Denizli Şubesi 10. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Şube Genel Kuruluna TMMOB, SES, TÜM BEL-SEN, Tüm Emeklilerin Sendikası, Veli-Der, 78’liler Girişimi, EMEP ve SOL Parti temsilcileri de katılım sağladı.

“GÜCÜMÜZ HAKLILIĞIMIZ”

Divan seçimi ve saygı duruşunun ardından başlayan Genel Kurul açılış konuşmasını BES Denizli Şube Başkanı Yusuf Yurdakul yaptı. Yurdakul KESK’in kuruluş yıllarına atıfta bulunarak “12 Eylül faşist askeri darbesinden sonra 1990’lı yıllarda kamu emekçilerinin ülkemizdeki mücadelesini başlatan ve tüm egemen güçlerin saldırılarına rağmen bir arada kalmayı başaran ender örgütlülüktür; KESK ve bağlı sendikalar” dedi.

OHAL döneminin baskılarına rağmen mücadeleyi sürdürdüklerini belirten Yurdakul, şöyle konuştu; “Ülkemizde hiçbir zaman hak, hukuk, adalet ve eşit yurttaşlık mücadelesi kolay olmadı. Yıllar içinde birçok arkadaşımız emekli oldu fakat ‘Mücadeleden emekli olunmaz’ diyerek mücadeleye devam ettiler. Bazı arkadaşlarımız AKP’nin baskı ve zulmüne maruz kalmamak için saf değiştirdiler. Bunların hiçbiri amacı, hedefi belli olan mücadele arkadaşlarımızı yılgınlığa uğratmadı. Hukuksuz bir şekilde ihraç edilen arkadaşlarımızı asla yalnız bırakmadık. Darbeden sonra üye sayımızda bariz bir düşüş yaşadık. İş yerlerinde yaptığımız örgütlenme çalışmaları meyvesini verdi ve üye sayımızı yüzde 150 artırdık. Asla karamsarlığa düşmemeliyiz. Örgütlülüğümüzü büyütmek için mesai arkadaşlarımızı asla bizim gibi düşünmüyor diye ötekileştirmemeliyiz, empati yapmalıyız. Çalışma ve davranışlarımızla örnek olmayız. Bizim gücümüz haklılığımızdır ve mutlaka kazanacağız!”

BES KONGRE2

Katılan kurum temsilcilerinin konuşmalarının ardından raporların okunması ve aklanmasından sonra seçimlere geçildi. Yapılan seçiminin ardından Yönetim Kurulu Asil üyeliklerine Yusuf Yurdakul, Ersoy Özden, Rafet Kavak, Yeliz Yanmaz, Ali İhsan Orhan, Nefise Özer, Ahmet Sarıaslan seçildi.