banner609

Denizli’de Soğan Gözü Şaşı Etti

Denizli’nin Beyağaç İlçesinde 1,5 kilogram ağırlığındaki soğanlar görenleri şaşkına çeviriyor. Bir baş soğanın 1,5 kiloya kadar çıkması ise bugüne kadar ilçede karşılaşılmış bir durum olmaması durumu daha da ilginç kılıyor.

Beyağaç 14.10.2019, 12:27 Kahraman Kahraman
Denizli’de Soğan Gözü Şaşı Etti
banner930

Beyağaç İlçesinin Yeniçeşme Mahallesinde yaşayan ve aynı zamanda mahalle muhtarı olan Salih Gündoğdu, bahar aylarında satın aldığı soğan göverlerini evinin yanındaki bahçesine ekti. Hasat döneminde soğanları toplamaya başlayan Gündoğdu, soğanların büyüklüğünü görünce büyük şaşkınlığını gizleyemedi. Gündoğdu, kilosu 1,5 kilograma varan soğanlardan yaklaşık bir çuval topladı.

NEDENİNİ ARAŞTIRIYOR

Şaşkına dönen çiftçi Salih Gündoğdu, mahalledeki komşularına ve arkadaşlarına bunun neden kaynaklanmış olabileceğini sordu. Ancak komşuları da daha önce böyle bir olayla karşılaşmadıklarını belirtti. Sosyal medya hesabından soğanların fotoğrafını yayınlayarak bunun nedeniyle ilgili bir cevap arayan Gündoğdu, şu ana kadar da bir yanıt bulamadığını söyledi. Beyağaç’ın Yeniçeşme Mahallesi’nde herhangi bir kimyasal madde kullanmadan sadece hayvan gübresi kullanarak devasa büyüklükte organik soğan yetiştirdiğini belirten Gündoğdu," Ekimini yaptığım soğanların gübresini ve suyunu zamanında verip, çapasını da zamanında yapıyorum. İlk defa bu sene 1,5 kilo ağırlığında soğanlar yetişti" dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (1)
ALİ 2 yıl önce
BU SOĞANIN CİNSİ FARKLI BENDE EKTİM BU SOĞANDAN. TOHUMDAN DİREK BAŞ ÇEVİRİREN Bİ CİNS SOĞAN. BALIKESİR TARAFINDA YAYGIN. GENELDE PİDECİLER LOKANTALAR ALIYOR
sanalbasin.com üyesidir