BİZATİ NET KONUŞTU; BU TAKIM DÜŞMEYECEK (3)Süper Lige veda etmesinin ardından TFF. 1. Lig’de de tutunamayan ve bu sezon ilk kez 2. Lige mücadele eden Denizlispor, zor günler geçiriyor. Transfer yasağı bulunan ve altyapı ağırlıklı bir kadroyla mücadele eden yeşil-siyahlılarda Teknik Direktör Özcan Bizati, Hizmet Gazetesi’ne flaş açıklamalarda bulundu.

HER GÜN DAHA İYİ VE GÜZELE GİDİYORUZ

Oyun mantalitesi ve taktiksel anlamda iyiye gittiklerini ifade eden Bizati,  “Oyuncular fiziksel anlamda mücadele gücü yüksek, tempo yapan oyuncular ancak önemli olan bu oyuncuların güçlerini kontrollü kullanabilmek. Bize düşen ise ne zaman, nereye, nasıl koşacaklarını öğretmek… Bıraksak sahada 90 dakika koşabilecek bir takımımız var. Bunları en iyi şekilde organize edeceğiz. Bu konuda çalışıyoruz ve çok fazla açığımız kalmadı. Her gün daha iyi ve güzele gidiyoruz” dedi.

BİZATİ NET KONUŞTU; BU TAKIM DÜŞMEYECEK (5)

HER ALANDA SKOR ÜRETMEMİZ GEREKİYOR

“Her alanda skor üretmemiz gerekiyor” diyerek sözlerine devam eden Bizati, “İlk yarıda attığımız 19 golün 11’ini Bekir Turaç Böke attı. Bizim her alanda skor üretmemiz gerekiyor. Tek kişiden skor katkısı aldığınız zaman kontrolü kolay bir ekip haline geliyorsunuz. İkinci yarıda bunun üzerine düşeceğiz. Kanatlarımız ve orta saha oyuncularımızda gol atacak. Tek kişiye bağımlı kalırsanız gol atamazsınız. Bağımlı kalmayacak ve skor üreteceğiz. Bu konuda çalışıyoruz, duran top organizasyonları ve birçok varyasyon deniyoruz. Gol atacağımız ve yemeyeceğimiz bir oyun üzerine kafa yoruyoruz” diye konuştu.

KAYBETTİĞİNDE BİLE ALKIŞLANACAK BİR TAKIM İÇİN ÇALIŞIYORUZ

“Kaybettiğinde bile alkışlanacak bir takım için çalışıyoruz” ifadelerini kullanan Bizati, “Antrenör takımı sezon başında olur. Sezon başı yapılanmayı yaparsın ve iki ayda antrenmanlarda bunu organize edersin. Biz sonradan geldik ancak temaslı bir oyuna doğru gidiyoruz. Bu noktaya geldik. Lüzumsuz kart gördüğümüz zamanlar var. Kontrolü her zaman elimizde tutacağız. Oynadığın oyundan zevk alacaksın ki sonrasında zevk verebilesin. Tribünlerdeki taraftarın da oynanan oyundan zevk alması gerekiyor. Kaybetse bile teslim olmayan bir takım olacağız. Biz maç kaybedeceğiz bunlar olacak. Ancak teslim olmak yok, bu benim yapımda da var. 90’ıncı dakikada 2-1 gerideysek 2-2’yi arayan, 3-0 önde ise 4-0’ı kovalayan bir Denizlispor inşa etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

BİZATİ NET KONUŞTU; BU TAKIM DÜŞMEYECEK (6)

SAHAYA 11 KİŞİ ÇIKIYORSAK EKSİK DEĞİLİZ

22 oyuncuyla çalıştıklarını kaydeden Bizati, “Oyuncu havuzumuz çok geniş değil. Altyapıdan da U-19 dan ve U-17’den takviyeler yapıyoruz. Operasyon geçiren ve sakatlığı devam eden oyuncularımız var. 22 oyuncuyla antrenman yapıyoruz ancak bunlar bahane değil. Sahaya 11 kişi çıkıyoruz. Gereğini yapacağız. Sadece oyuncu havuzumuzun dar olduğunu herkesin bilmesini istiyorum. Altyapıdan gelen genç oyuncularımızın katkısı inanılmaz. Sayı eksildikçe yeni oyuncular çıkarmamız gerekiyor. Bu şekilde yolumuza devam edeceğiz. Ayrıca sayının kalabalık olması değil, kaliteli takviyeler yapmamız gerekiyor. Önemli olan o” dedi.

HER MAÇTA 3 PUANA TALİBİZ

Amed Sportif karşılaşmasına da değinen Bizati, “Amed Sportif maçında 3 puana talibiz. Yeneriz, yeniliriz ayrı bir konu ancak önemli olan mantalite… Denizlispor olarak sadece Amed Sportif maçı özelinde değil, Karaman maçında da Isparta maçında da 3 puan istiyoruz. Her maç bizim için böyle” diyerek iddiasını ortaya koydu.

Rakibiyle Çarpışan Futbolcu Kendini Hastanede Buldu Rakibiyle Çarpışan Futbolcu Kendini Hastanede Buldu

KADRONUN YÜZDE 90’I DENİZLİ’NİN ÇOCUĞU

Denizlispor taraftarlarına mesaj gönderen Bizati, “Denizlispor’u bırakmasınlar, desteklemeye devam etsinler. Genç oyuncularımızın buna ihtiyacı var. Kadroda bulunan futbolcuların yüzde 90’ı Denizli’nin çocukları... Tribündekilerde sahada oynayan oyuncunun; mahalleden, sokaktan, okuldan arkadaşları… Oyuncularımız kulüpten çıktıktan sonra birlikte olduğu insanlar. O yüzden bu bilinçte olmamız gerekiyor. Dışarıdan da sporcularımız var elbet hepsi bizim Denizli’nin çocukları. Hiçbir negatiflik olmadan sezon sonuna kadar en iyi şekilde desteklememiz gerekiyor. Bu şekilde performansları da mutlaka artacaktır. Fiziksel olduğu kadar mental anlamda da destek vereceğiz. Çocuklar taraftar ne diyecek diye kafalarında soru işareti olduğunda bölünme yaşanıyor. Bunlar olmasın yeter, taraftarlarımız 90 dakika bizi desteklesin. Gerekeni sahada oyuncularımız yapacak” diye konuştu.

BU TAKIM LİGDE KALACAK

“Bu takım ligde kalacak. Ligde düşme diye bir şey bizim kafamızda yok” diyen tecrübeli teknik adam, “Biz şehir olarak yönetimsel hatalar yapmazsak bu takım ligde kalacak. O anlamda kişisel olarak bir korku yok. Olmuş olsa zaten Denizlispor’a gelmezdim.  Bu takımı kurtaracağız. Ligden düşme diye bir şey benim kafamda yok. Bunu konuşmuyorum, kafamdan bile geçmiyor. Bir an önce bulunduğumuz konumda çıkıp gelecek senelerin planlarını, hesaplarını yapmamız gerekiyor. Buraya birkaç yıllık bir planlamayla geldim. Oyuncu geliştirme anlamında neler yapabiliriz? Alt yapıda ne gibi çalışmalar yapacağız? Hangi oyuncuları üste çıkartacağız? Bunların üzerine duracağız” dedi.