Brent petrolün fiyatının 86 doları çıkmasının ardından akaryakıtta zam beklentisi oluştu. Bu gelişmenin önümüzdeki günlerde akaryakıta zam olarak yansıması bekleniyor. Denizli’de benzinin litre fiyatı 36 lira 82 kuruş, motorinin litre fiyatı 37 lira 26 kuruştan satılıyor.

BRENT PETROL 4 AY SONRA ZİRVEYİ GÖRDÜ

Denizli’de KOSGEB’ten İş Kurmak İsteyenlere Büyük Fırsat Denizli’de KOSGEB’ten İş Kurmak İsteyenlere Büyük Fırsat

Akaryakıt fiyatları döviz kuru ve uluslararası petrol fiyatlarındaki değişimlere göre belirleniyor. Günlerdir 27 lira sınırında hareket eden dolar kurunun yüksek olması ve brent petrolün 86 dolara yükselerek son 4 ayın zirvesini görmesiyle akaryakıta yeni zamlar göründü. Petrol ve döviz kurunda herhangi bir değişiklik olmazsa akaryakıta önümüzdeki günlerde yeni zamlar gelebilir.

BATIREL 44 LİRAYA ÇIKACAK DEMİŞTİ!

Ünlü ekonomist Necmettin Batırel geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından benzin ve motorinin litre fiyatının 44 liraya çıkacağını açıklamış ve devletin uyguladığı sübvansiyonun kaldırıldığını duyurmuştu. Batırel akaryakıtın Avrupa standartları olan 1.5 Euro’ya çıkacağını ifade etmişti. Türkiye’de de önümüzde günlerde dolar kuruna bağlı olarak akaryakıta kallavi zamların geleceği tahmin ediliyor.