Denizli kent merkezinde sıfırın altına düşen sıcaklıklar yüksek kesimlerde ise eksi 10 derecelere kadar düştü. Cumhurbaşkanı kararnamesiyle Kesin Korunacak Hassas Alan ilan edilen Buldan Süleymanlı Yayla Gölü kısmen buz tuttu. Kuş cenneti olarak bilinen ve 1150 rakıma sahip yayla gölü bahar ve yaz aylarındaki güzelliğini kışın da korudu. Endemik türdeki bitkilerin bulunduğu yayla gölünün buz tutmasıyla bazı doğaseverler bölgedeki hayvanlara yem bıraktı.

Heyelan Bölgesinin İmara Açıldığı İddiası Buldan’ı Karıştırdı Heyelan Bölgesinin İmara Açıldığı İddiası Buldan’ı Karıştırdı

AW119959_05

“HAYVANLAR KIŞIN YİYECEK BULMAKTA ZORLANIYOR”

Kış aylarında bölgedeki hayvanların yiyecek bulmakta zorlandığını ve bu sebeple kendilerinin farklı zaman dilimlerinde yem bırakmaya geldiklerini ifade eden doğasever Hakan İbacık, “Kış aylarında yaban hayvanları, kuşlar ve ördekler yiyecek bulmakta zorlanıyorlar. Bizler de arkadaşlarımızla onlara yiyecek desteği sağlıyoruz. Ben tüm doğaseverleri Yayla Gölümüzü kirletmeden ve doğaya zarar vermeden canlılara yaşam desteği vermeye davet ediyorum” dedi.

AW119959_03