Buldan Belediyesi Sokak Hayvanlarını Koruyor

Denizli Hayvan Hakları İnisiyatif Platformu Sözcüsü Bülent Gökçe ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkanı Mustafa Şevik'i makamında ziyaret etti. Belediyenin barınaktaki ve sokaktaki can dostları için çalışmalarını yerinde inceleyen Platform üyeleri, sokak hayvanlarına yönelik faaliyetleri taktirle karşıladı.

Buldan 12.10.2021, 11:30 12.10.2021, 22:06 Özkan Tokmak
Buldan Belediyesi Sokak Hayvanlarını Koruyor
banner858

Denizli'nin farklı noktalarında besleme, bakım, tedavi, sahiplendirme gibi çalışmalar yürüten 3 farklı sivil toplum örgütünün birleşmesinden oluşan Hayvan Hakları İnisiyatif Platformu Sözcüsü Bülent Gökçe ve yönetim kurulu üyeleri, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik'i makamında ziyaret etti. Belediye ve STK işbirliği ile sokaktaki can dostlara daha sağlıklı ortamların sağlanabileceğinin vurgulayan Başkan Şevik, belediye çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.Belediye'nin sözleşmeli veteriner hekimi Hayal İnci ile birlikte sokak hayvanlarına hizmet verdiklerini, barınağın fiziki şartlarını iyileştirilerek hasta ve yaralı hayvanların tedavilerinin daha iyi şartlarda yapıldığını söyleyen Başkan Şevik, "Gerek barınağımızdaki, gerekse sokaktaki sevimli dostlarımızın sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri için belediye olarak çalışmalarımız devam ediyor. Bakım Evi, Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi yapımı için de start verildi. Buldanlı hemşehrilerimizin dikkatini çekmek istiyoruz. Çocuklarımız başta olmak üzere her yaştan vatandaşlarımızı barınağımıza bekliyoruz. Gelsinler, oradaki can dostlarımızı sevsinler, ilgilensinler, hatta sahiplensinler" diyerek çağrıda bulundu.

Sokaktaki canlar için belediye ile birlikte çalışmak istediklerini vurgulayan Platformu Sözcüsü Gökçe ise, "Buldan'da, Bakım Evi, Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezinin yapılacak olması bizleri sevindirdi" dedi.
 Ziyaretin ardından Belediye Sokak Hayvanları Barınağı ile beslenme odaklarını yerinde inceleyen Platform üyeleri, Buldan'daki çalışmaları takdirle karşıladı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir