banner610

banner609

Buldan’da Zafer Ve Kurtuluş Coşkusu Yaşanacak

Buldan’da, hem zafer hem de kurtuluş yıldönümü coşkusu yaşanacak.30 Ağustos Zafer Bayramı ile 4 Eylül Buldan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97’nci yıl dönümü nedeniyle Buldan Belediyesi, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Buldan Kaymakamlığı’nın katkılarıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.

Buldan 28.08.2019, 15:31
Buldan’da Zafer Ve Kurtuluş Coşkusu Yaşanacak
banner930
banner931

Buldan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97.yıl dönümü ile 4 Eylül Buldan’ın Düşman İşgali’nden Kurtuluşunun yıl dönümünü coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. 30 Ağustos Cuma günü Buldan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Zafer Bayramı programı,  Alanyazı Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayacak. Zafer Bayramının ardından 4 Eylül Buldan’ın düşman işgalinden kurtuluşu, Buldan Belediyesi’nin, Buldan Kaymakamlığı ve Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği bir dizi etkinliklerle kutlanacak.   

UFUK YILDIRIM VE ÇELİK SAHNE ALACAK
Sabah saat 06.30’da top atışı ile başlayacak olan 4 Eylül Kutlama Programı kapsamında saat 06.45’te tüm camilerde sela okutulacak.  Jandarma Bölük komutanlığına teşekkür ziyaretinde bulunulmasının ardından tören, Alanyazı Meydanı’nda devam edecek.  Gün boyu sürecek etkinlikler kapsamında saat 14.00’de Ali Haydar Akın  İlçe Halk Kütüphanesi’nde Milli Mücadelenin 100.yıl sergisinin açılışı ardından  Prof. Dr. Mithat Aydın, Prof.Dr. Ercan Haytaoğlu, Prof. Dr. Turgut Tok ile Prof.Dr. Yusuf Kılıç’ın konuşmacı olarak katıldığı  Milli Mücadelenin 100. Yıl Etkinlikleri Buldan ve Yöresi ile ilgili panel  gerçekleştirilecek.   4 Eylül Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. Yıl dönümü etkinlikleri, saat 21.00’da Alanyazı Meydanı’nda sahne alacak olan Ufuk Yıldırım ve Çelik konseri ile sona erecek.  Milli Mücadele’nin 100.  yılına yakışan 4 Eylül Kurtuluş Günü etkinliği hazırladıklarını belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  Buldan ve Denizli dışında yaşayan Buldanlılara Kurtuluş Günü etkinliklerine davet etti.  

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir