Develerden Hastaneye Bağış

Geçtiğimiz Mart ayında gerçekleştirilen Buldan Deve Güreşinin geliriyle, Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne Kan Gazı Ölçüm Cihazı alındı.

Buldan 01.08.2018, 09:10 01.08.2018, 10:12
Develerden Hastaneye Bağış
banner858

Doğanköy arenasında düzenlenen ve 120 devenin kıyasıya güreştiği Geleneksel Buldan Deve Güreşi, Buldan Göğüs Hastalıkları hastanesine yaradı. Buldan Belediyesi tarafından, Buldan Göğüs Hastalıkları hastanesi yararına düzenlenen güreşte, bütün masraflar çıktıktan sonra kalan 29 Bin TL ile hastanenin ihtiyacı olan kan gazı ölçüm cihazı alınarak hastaneye teslim edildi.

Hastane Başhekimi Uzman Doktor Hamdi Topçu, hastanenin ihtiyaçlarının bitmeyeceğini, ama acil olarak alınması gereken cihazların olduğunu söyleyerek, kan gazı cihazının da öncelikli alınması gereken bir cihaz olduğunu ifade etti. Topçu,”Hastanemiz yararına düzenlenen deve güreşinde elde kalan para ile alınan bu cihaz ile kandaki oksijen ve karbondioksit oranını tespit edebiliyoruz. Kandaki asitite oranını belirleyip tedaviyi ona göre şekillendiriyoruz. Özellikle nefes darlığı çeken hastalarımız, koah hastaları için bu cihaz çok önemliydi. Ayrıca soba zehirlenmelerinde bu cihaz ile daha doğru teşhis şansımız var. Deve güreşini tertip ederek böyle bir cihazı hastanemize kazandıran başta Belediye Başkanımız Mustafa Gülbay ile deve güreşi tertip komitesine çok teşekkür ederim” diye konuştu.

“Biz Bu Geleneği Devam Ettiriyoruz”

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay da yaptığı konuşmada, “Buldan’da neredeyse tüm kamu binaları Buldanlı hayırseverler tarafından yaptırılmıştır. Hayırseverlerimiz bina yaptırmakla kalmayıp, o binaların ve o binada görev yapan kamu kurumlarının pek çok ihtiyacını karşılamaya devam etmişlerdir. Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi de bunlardan biridir. Biz bu geleneği devam ettiriyoruz. Hastanemize ihtiyacı olan cihazları karınca kararınca düzenlediğimiz deve güreşi gibi etkinliklerle kazandırmaya çalışıyoruz. Geçen yıl da yaklaşık 70 bin TL ile bir cihaz almıştık. Bu geleneği bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğiz. Develer hastanemiz için güreşmeye devam edecekler” diye ifade etti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir