2024 Yerel Seçimlerine sayılı günler kala, Denizli'nin en çok heyecan uyandıran ilçesi Merkezefendi'de. 2019 seçimlerinde Ak Parti adayını geride bırakıp başkanlık koltuğuna oturan CHP'li Şeniz Doğan'ın bu seferki rakibi, hem genç hem de başarılı bir iş adamı olan Ekrem Başer. Adaylar, projeleri başta olmak üzere birçok alanda kıyasıya rekabet ediyor. Denizli, 31 Mart akşamı kimin kazanacağını büyük bir merakla bekliyor.

I M G 20240302 W A0015

DİKKAT ÇEKEN ZİYARET

Genç politikacı ve ekibi, 1989-1999 yılları arasında belediye başkanlığı yapmış CHP'nin simge isimlerinden Ali Marım'ı 5 Şubat 2024 tarihinde ziyaret etmişti. Ekrem Başer'in sosyal medya hesabından yapılan bir paylaşım, özellikle siyasi çevrelerde büyük ilgi gördü, merak uyandırdı. Seçim gezileri devam ederken, Cumhur İttifakı'nın adayı Ekrem Başer'in yaptığı bir ziyaret dikkatleri üzerine çekti. Çünkü bu ziyaret, alışılagelmişin dışında bir nitelik taşıyordu. Bu ziyaretin, 1989 yılına kadar uzanan bir hikayesi olduğu anlaşıldı.

35 YIL SONRA YENİDEN BAŞLANGIÇ!

Başer'in bu ziyaretinin nedeni, sadece bir seçim kampanyası gösterisinden çok daha derin, Denizli'nin belki de ilk kez duyacağı önemli bir anıya dayanıyordu. Cumhur İttifakı'nın adayı Ekrem Başer, Ali Marım'ın SHP'den Denizli Belediye Başkan Adayı olarak gösterildiği dönemde, ilk ev ziyaretlerinden birini Sırakapılar Mahallesinde dedesi Ekrem Başer'e yaptığını açıkladı. CHP'nin Denizli'deki önemli isimlerinden Ali Marım, bu hikayeyi onayladı. Başer, 35 yıl sonra belediye başkan adayı olunca, Marım'ı ziyaret ederek bir nevi yeniden başlangıç yaptı.

I M G 20240302 W A0012

ALİ MARIM: "ÇOK MUTLU OLDUM. BENİ ONURLANDIRDI"

İlk kez aday olduğunda, seçim kampanyasının başlangıcı için Sırakapılar Mahallesini seçtiklerini ve bu başlangıcı Ekrem Başer'in evinde yaptıklarını söyleyen Ali Marım, 1989 seçimlerini başında partisinden çok sevdiği bir avukat arkadaşının yakın komşusu merhum Ekrem Başer'in evinde küçük bir mahalle toplantısı düzenlediklerini belirtti. Ali Marım, torunu Ekrem Başer'in yıllar sonra bu nedenle kendisini ziyaret etmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. "Ekrem kardeşimizin bu nedenle ziyaret etmesi beni onurlandırdı" şeklinde konuştu.

I M G 20240302 W A0014

MARIM 94 SEÇİMLERİNDE DE AYNI EVDE BAŞLADI

1994 seçimlerine bu kez Cumhuriyet Halk Partisi adayı olarak katılan Ali Marım, 1989'da uğur getiren evi, 1994 seçim gezilerinin ilk duraklarından biri olarak belirledi. CHP'li Marım, 1994 seçimlerine dede Ekrem Başer'in evinden başlayarak, Başer Ailesi'nin kendisine ikinci bir şans getirmesini sağladı ve o seçimlerin kazananı oldu.

I M G 20240302 W A0013

UMARIM SİZ DE BANA UĞUR GETİRİRSİNİZ!

Çal’da Bir İlki Gerçekleştirdiler, Belediye Meclisine İki Kadın Seçtiler Çal’da Bir İlki Gerçekleştirdiler, Belediye Meclisine İki Kadın Seçtiler

Ali Marım belediye başkanı seçildiğinde henüz 6 yaşında olan Ekrem Başer, yıllar sonra büyüyüp farklı bir partiden siyasete girdi. İlk olarak Ak Parti Merkezefendi İlçe Başkanlığı'na atandı. Kısa bir süre sonra, parti liderlerinin ısrarı üzerine Merkezefendi Belediye Başkan Adaylığını kabul etti. Başer Ailesi, Ali Marım ile ilgili bu güzel anıyı unutmadı. Evde uzun zamandır anlatılan bu hikaye, Ekrem Başer'in hafızasına kazındı. Adaylık süreci resmiyet kazandıktan hemen sonra, torun Ekrem Başer, siyasetin deneyimli ismi Marım'ı ziyaret etti ve "Umarım dedem gibi siz de bana uğur getirirsiniz ve bir sonraki dönemde ilk ziyaretlerimden birini yine size yaparım" dedi.