Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu eşi ve çocukları başta olmak üzere, İl Başkanı Ali Osman Horzum, Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan ve çok sayıda partili ile birlikte ilk olarak İl Seçim Kurulu’na giderek mazbatasını aldı.  Burada Denizli halkına mesaj veren Çavuşoğlu, “Bizi bugüne getiren tüm Denizli ittifakına, her renkten her dokudan arkadaşımıza teşekkür ederiz. Bir hizmet yolculuğu için bugün yola çıkıyoruz. Umarız Denizli’mize en güzel hizmeti yapmak bize nasip olur. Elimizden geleni, gecemizi günümüze katarak Denizli halkımızın mutluluğu için çalışacağız.Bizim almış olduğumuz oy sadece Cumhuriyet Halk Partisinin değil bütün Denizlili dostların bir araya gelerek kurmuş oldukları bir ittifak sonucu olduğunun da bilinmesini isterim. Hepsine de teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Osman Zolan’dan Görevi Teslim Aldı (3)

GÖREVİ OSMAN ZOLAN’DAN DEVİR ALDI

Çavuşoğlu daha sonra partililer ve vatandaşlardan oluşan büyük bir kalabalık ile Çınar Meydanı’ndaki Denizli Büyükşehir Belediyesine geçti. Denizli’de CHP’li tüm ilçe belediye başkanlarının ve çok sayıda partilinin eşlik etiği Çavuşoğlu’nu, Osman Zolan karşıladı. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen devir teslim töreninde Çavuşoğlu, Zolan’a çiçek takdim etti.

El Emeği Eserler Göz Kamaştırdı El Emeği Eserler Göz Kamaştırdı

Osman Zolan’dan Görevi Teslim Aldı (7)

Denizli’ye hizmet etmenin onur ve gururunu yaşadığını belirten Zolan, “Hayırlı uğurlu olsun. Umarım Denizli’yi bugünkü konumundan daha ileri götürürsünüz” diyerek de Çavuşoğlu’na temennilerini iletti. Birçok eseri Denizli’ye kazandırdıklarını belirten Zolan, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Denizlimize dokunduk. Eserler ortaya koyduk.  Burada yüzlerce hizmeti saymak mümkün değil ama benim önemsediğim hususlar var. Birincisi bu şehrin altyapısı… Yüzde 65 su kaçağı vardı. Baştan aşağı, geldiğim günden bugüne çaba sarf ettim. Bu yüzde 65 yüzde 20’lere geriledi. Suyu korumak çok kıymetli. Bu şehrin su ihtiyacı anlamında Akbaş Barajı’nı inşa ettik. İkinci husus, şu anda inşaatı devam eden, enerji anlamında, suyu kullanmakta kullandığımız enerjiyi sağlamakta aylık 45-50 milyon lira elektrik parası ödüyorduk. Onu karşılayacak 90 megavatlık santral projesi başlattık. O kolay bir iş değildi. İnşallah açmak size nasip olur. Çok şükür nereye baksak eserlerimiz var. Bu gururla yaşamaya devam edeceğim. Şehre izimizi bıraktık. Ben her zaman yardıma hazırım” dedi.

Osman Zolan’dan Görevi Teslim Aldı (4)

DENİZLİ İTTİFAKINI OLUŞTURDUK

Çavuşoğlu törende yaptığı konuşmada; “Güzel bir mücadele oldu. Gönül istiyor ki herkes kazansın. Böyle bir şansımız yok ama Denizli’nin kazandığı kesin. Bundan sonraki süreçte deneyimlerinizden birikimlerinizden her zaman faydalanacağız. Kim ihtiyacımız olan neyi gördüyse bir teşekkürü hak ediyor. Biz de aldığımız yerden daha yukarı çıkarma noktasında mücadele içinde olacağız. Bizim inandığımız kurumsal hafızanın bütünlüğüdür. Denizli halkının takdiri ile Denizli ittifakını oluşturduk. Her renkten dostumuzun üzerinde uzlaşıp buraya gelmemiz sadece CHP’nin değil bütün renklerin bir araya gelmesiyle mümkün oldu. 13 sene bu şehre hizmet verdiniz. Bu anlamda da teşekkür ediyoruz. Bundan sonra biz de bir taş koyarız. İnsanların gönlüne sevgiyi inşa edelim. Memleketin kalkınmasına katkı koyalım. Umarız şehrimiz için hayırlısı neyse o olur. Elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Sizin eserlerinize hem sahip çıkacağız hem de üstüne koymak için gerekli mücadeleyi vereceğiz” ifadelerini kullandı. Daha sonra Zolan belediye binasından ayrılırken, Çavuşoğlu otomobiline kadar uğurladı. İkilinin devir teslim sırasındaki sıcak sohbeti dikkat çekti, sık sık yapılan espriler alkışlarla karşılandı.

Osman Zolan’dan Görevi Teslim Aldı (2)