Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Denizli Büyükşehir Belediyesinin yürüttüğü Denizli Hava Kalitesinin İyileştirilmesi Projesi kapsamında 300 dar gelirli aile doğalgaza kavuştu, 200 aile için de yeni çalışma başlatıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolandoğalgaza kavuşan aileler ile projeye yeni dahil olan vatandaşlarla bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Başkan Osman Zolan’ın yanı sıra Genel Sekreter Yardımcısı Seval Gebeş,Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi BaşkanıRamazan Değirmenci, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi BaşkanıKamile Akın, projeden yararlanan aileler ve yakınları katıldı. Salona girişte sevgi gösterileri ve alkışlarla karşılanan Başkan Zolan, vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Büyükşehir Ile 300 Dar Gelirli Aile Doğalgaza Kavuştu (4)

DOĞALGAZ AYRI BİR GÜZELLİK

Başkan Zolan burada yaptığı konuşmada, projenin ilk etabının yaklaşık 6 ay önce başladığını belirterek, 300 ailenin doğalgaza kavuştuğunu, 200 aile için de yeni çalışmaların başlayacağını söyledi. Yeni etap için ihalenin yapıldığını, 200 ailenin kombi, kalorifer tesisatı ve tüm peteklerinin döşenerek vatandaşların en geç 3 ay içinde doğalgaza kavuşacağını anlatan Başkan Zolan, “Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun. Doğalgaz ayrı bir güzellik, buna ulaşmanız ve kullanmanız gerekiyor. Sadece ısınmadadeğil doğalgaz aynı zamanda mutfakta ve sıcak su kullanmak için de çok daha faydalı” dedi.

Büyükşehir Ile 300 Dar Gelirli Aile Doğalgaza Kavuştu (3)

BAŞKAN ZOLAN’A KAHVE VE YEMEK TEKLİFİ

Doğalgazın maddi anlamda kömüre göre çok daha avantajlı olduğunu işaret eden Başkan Zolan, projenin bir faydasının ise hava kirliliği konusunda olduğunu belirterek, “Bir zamanlar şehrimizde nefes dahi almakta zorlanırken doğalgazın gelmesi ve diğer çalışmalarımızla hava kalitemiz çok daha iyi seviyelere geldi. İnşallah bu ve benzeri projelerimizle hava kalitemiz daha da iyileşecek” diye konuştu. Konuşmanın ardından Başkan Zolan vatandaşların merak ettikleri soruları yanıtladı. Doğalgaza kavuşan ve yeni projeye dahil olan bazı vatandaşlar, memnuniyetlerini dile getirerek Başkan Zolan’ı evlerine davet etti, artık rahatça kullanabilecekleri doğalgazla kahve ve yemek pişirme teklifinde bulundu. 

Büyükşehir Ile 300 Dar Gelirli Aile Doğalgaza Kavuştu (5)

DENİZLİ HAVA KALİTESİNİN İYİLEŞTİRİLMESİ PROJESİ

Belediye Otobüsleri Bayramın İlk 2 Günü Ücretsiz Belediye Otobüsleri Bayramın İlk 2 Günü Ücretsiz

Dünyada hızla yayılan ve ciddi önlemler alınmadığı takdirde, küresel bir felâkete dönüşmesi muhtemel hava kirliliğinin önlenebilmesi için yürütülen projeyle Denizli’de ısınma kaynaklı hava kirliliğine neden olan kömür kullanımının azaltılması hedefleniyor. Denizli’nin hava kalitesinin daha da iyileştirmesi hedefiyle hayata geçirilen Denizli Hava Kalitesinin İyileştirilmesi Projesiyle ilk etapta300 dar gelirli aile doğalgaza kavuştu. Denizli merkez ilçelerini kapsayan projeyle, hava kirliğinin daha yoğun olduğu mahalleler, dar gelirli aileler, binaların doğalgaz sistemine uyumluluğu gibi kriterlerçok yoğun bir şekilde yapılan çalışmalar sonucu tespit ediliyor. Proje ilk olarak Alparslan Mahallesi’nde başlatılırken, hak sahiplerinin konutlarına kalorifer tesisatı, kombi ve diğer doğalgaz sistemleri ücretsiz olarak döşendi.