Sözcü yazarı Deniz Zeyrek Devlet Su İşleri’nin Çal ve Uşak’ta iptal ettiği atık su arıtma tesisi ihalelerinin iptal edilmesine dikkat çekerek, “Oy Yoksa Temiz Su Da Yok” dedi.

Deniz Zeyrek bugünkü köşe yazısında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘Merkezi Yönetim ile yerel yönetim el ele vermez, dayanışma içinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez’ sözleriyle Hatay’da partililere seslenişini hatırlattı.

Cumhurbaşkanı’nın seçimlerden sonra yaptığı açıklamalardan sonra da iyimser düşündüğünü belirten Zeyrek, “Ah benim iyimser yanım! Öyle olmayacağını anlamam sadece bir gün sürdü. Haberler hemen akmaya başladı.

04Zeyrekgorsel1Jpg 6Cj R Wq On K0 Kx R Qe N Ck Ih A

İlk örnek Denizli Çal’dan geldi. 2019’da Çal’ı MHP kazanmıştı. 2024 seçimlerini CHP’li Ahmet Hakan kazandı ve Başkan Fethi Akçan’ı yendi. Peki Çal’da bu sonuç yaşanırken 1 Nisan sabahı Ankara’da ne oldu biliyor musunuz?

Devlet Su İşleri, 18 Mart 2024 günü onayladığı ‘Çal Atıksu Arıtma Tesisi İhalesi’ni iptal etti. Gerekçesine de ‘İhale ilanı ile ilgili eksiklik veya hatalardan dolayı’ yazıldı.

Gelelim Uşak’a...

Uşak’ı 2019’da AK Parti kazanmıştı. 2024 seçimlerinde CHP’li Özkan Yalım, yüzde 58’e yakın bir oyla AK Partili Mehmet Çakın’ı devirdi ve başkan oldu.

Ayçin Kantoğlu; “Gazze’de Yitirilen İnsanlık” Ayçin Kantoğlu; “Gazze’de Yitirilen İnsanlık”

Peki Uşak’ta bu sonuç yaşanırken 1 Nisan sabahı Ankara’da ne oldu biliyor musunuz?

Devlet Su İşleri 15 Mart’ta onaylanan, 16 Mart’ta ilan edilen ‘Uşak Atıksu Arıtma Tesisi İhalesi’ni iptal etti. İptal gerekçesine de ‘İlana yansıyan hususlarda değişiklik yapılma süresi geçtiği için iptal edilmesi durumunda kalınmıştır’ yazıldı. Çallılar ve Uşaklılar bu ayrımcılığa sessiz kalırsa, iktidar bu ayrımcılığı dalga dalga başka illere ilçelere de yansıtacaktır.” Dedi.

04Zeyrekgorsel2Jpg K Rcb A8 F3Y Ei H Ii A J G U Q S Q

FETHİ AKCAN MÜJDE OLARAK DUYURMUŞTU

Seçim çalışmaları sırasında Çal Atıksu Arıtma Tesisini, “Hayaller gerçek oluyor’ diye duyuran Dönemin Belediye Başkanı Fethi Akcan, kamuoyuna şu açıklamayı yapmıştı; “Çal ilçesinde arıtma tesisi seferberliği başladı. Büyükşehir Belediyesi Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi

Genel Müdürlüğü (DESKİ), Süller ve İsabey mahallelerindeki arıtma tesislerinin yapım çalışmaları için start verdi. Süller ve İsabey arıtma tesislerinde arıtılan atık su sulama amaçlı tarım arazilerine verilecek. Böylece üreticilere destek verilip, daha sağlıklı ve temiz çevrede yaşama şansı elde edilecek. Çal merkezin arıtma tesisi ihalesi ise, DSİ tarafından 16 Nisan’da yapılacak. Çal’ın uzun zamandır beklediği kamu yatırımlarını almaya başladı. Hayallerimiz gerçek oluyor.”