Denizli’nin Buldan ilçesinde yaşayan inşaat işçisi 47 yaşındaki Ziya Bozkurt, geçtiğimiz yıl 15 Kasım’da evinden ayrıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamadı. Ailesi kayıp başvurusunda bulundu. Bölgede yapılan aramalarda Bozkurt’un izine rastlanmadı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Bürosu Amirliği ekipleri kayıp Bozkurt için çalışma başlattı. Yakınlarının ifadesini alan uzmanlar, Bozkurt’un kaybolduğu gün motosikleti ile Çal ilçesine doğru gittiğini öğrendi.

Ekipler Çal ilçesi yolunda güvenlik kamera kayıtlarını inceledi. Bozkurt’un Güney ilçesinden çıktığı ancak Çal ilçesine ulaşmadığını belirlediler. Bozkurt’un kayıp olduğu tarihte Çal’a bağlı Kabalar Mahallesi, Sırtlanlık Mevkiinde bir trafik kazasının yaşandığı, motosikletin olay yerinde bulunmasına rağmen sürücüsünün bulunmadığı bilgisine ulaştı. Kazaya karışan motosikletin de yediemin otoparkına kaldırıldığı öğrenildi.

A W166673 01

BİR HAFTA ARADILAR

Olayın izin süren dedektifler, kazanın yaşandığı karayoluyla birlikte yaklaşık 7 dekarlık dağlık ve sarp arazide araştırma başlattı.

Dağlık alanda çalılar arasında ve sarp alanda yaya olarak bir haftadır arama yapan ekipler, bugün bir dere yatağında insan kafatası ile bazı kemik parçaları tespit etti. Bölgeye gelen olay yeri inceleme uzmanları yaptığı çalışma sonrası bulunan kafatası ve kemikler, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Kemiklerin kayıp olan Ziya Bozkurt’a ait olabileceği değerlendiriliyor. Kesin kanıtların yapılacak DNA testinden sonra ortaya çıkacağı kaydediliyor.

A W166673 02

CESEDİNİ YIRTICILAR SÜRÜKLEMİŞ

Gültepe’deki Yangına Anında Müdahale Edildi Gültepe’deki Yangına Anında Müdahale Edildi

Kemik parçalarının bulunduğu yer ile kazanın yaşandığı alan arasında kilometrelerce mesafe bulunduğu iddia edildi. Kayıp Bozkurt’un Çal’a giderken bir trafik kazasına karıştığı, kazaya karışan diğer aracın sürücüsü tarafından cesedinin bir başka noktaya taşınarak yol kenarına attığı, bölgede bulunan yırtıcı hayvanların da cesedi dere yatağına sürükleyerek parçaladığı ihtimali üzerinde duruluyor. Uzmanlar şimdi kazaya karışan diğer araç ve sürücüsünü belirlemek için soruşturma yürütüyor.