Çameli’nde Genç Çiftçilere Düve Dağıtıldı

Denizli’nin Çameli ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın 'Genç Çiftçi Projesi' kapsamında başvuru puanları ve şartları uygun olan 7 çiftçiye düveleri teslim edildi.

Çameli 22.11.2018, 13:30
Çameli’nde Genç Çiftçilere Düve Dağıtıldı
banner930

Çameli ilçesinde "Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi" kapsamında 7 çiftçiye 35 damızlık düve dağıtıldı. Dağıtım Törenine Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Çameli Gıda ve Tarım Hayvancılık Müdürü Durmuş İvgin ve teknik personel ile çok sayıda çiftçi katıldı. Çameli'nin değişik mahallelerine yaşayan 7 genç çiftçi aileye 5’er adet olarak toplamda 35 tane düve hibe edildi.

“BÜYÜKBAŞ DAĞITIMI DEVAM EDECEK

Çameli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Durmuş İvgin, dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, bakanlığın 'Genç Çiftçiye Hibe Desteği Projesi' ile boşalan mahallelerimizin tekrar cıvıl cıvıl hale getirilmesinin amaçlandığını söyledi. İvgin, "İthal olarak gelen bu hayvanların beslenme, bakım ve hastalıklardan korunması için gerekli bilgiler genç çiftçilerimize İlçe Müdürlüğümüzde görevli Veteriner Hekimlerce hayvan teslimi esnasında verilmiştir. Bu projenin ilçemize ve genç çiftçilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

ÇAMELİ’DE HAYVANCILIK GELİŞİYOR

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, "Hükümetimizin açıkladığı 'Genç Çiftçi' projesi ile Çameli ilçemizde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın göndermiş olduğu ithal düvelerin, 7 genç çiftçilerimize toplamda 35 adet olarak teslimi yapıldı. Hükümetimize, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli ve Denizli Milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Gerçekten genç çiftçilerimize desteklenmesi açısından güzel proje. İlçemize ve memleketimize hayırlı olsun" dedi.

Güzelyurt Mahallesinden Esma İlal Devletin sunduğu genç çiftçiyi kalkındırma projesinden yaralandığını dile getirerek, “5 düvemizi teslim aldık. İnşallah hakkımızda hayırlı olur” dedi. Kuralar çekilerek genç çiftçilere düveleri teslim edildi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir