Cumhurbaşkanı Denizli’nin Kusuruna Koruma Getirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Denizli'nin Çameli ilçesine bağlı Kolak mahallesi sınırları içinde bulunan doğal güzelliği, berrak sularıyla insanı büyüleyen 'Kusuru Gölü' kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edildi.

Çameli 25.12.2019, 10:02
Cumhurbaşkanı Denizli’nin Kusuruna Koruma Getirdi
banner930

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bulunan Nehil Sazlıkları Potansiyel Doğal Sit Alanı kapsamına giren alan, Karabük'ün Eskipazar ilçesindeki Akkaya Hamamı Doğal Sit Alanı, Denizli'nin Çameli ilçesindeki Kusuru Gölü Potansiyel Doğal Sit Alanı ve Burdur'daki İnsuyu Havzası Doğal Sit Alanı "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edildi.

BERRAK SULARIYLA BÜYÜLÜYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla kesin korunacak hassas alan olarak ilan edilen Denizli'nin Çameli ilçesine bağlı Kolak mahallesi sınırları içinde bulunan doğal güzelliği, berrak sularıyla insanı büyüleyen 'Kusuru Gölü' doğa severlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor. Dere balığına yaşam alanı da sunan göl çevresi mesirelik alan olarak düzenlenmiş ve halkın kullanımına açılmıştı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir