banner609

Denizli’de Çocuklarıyla Çadırda Yaşayan Anneye Sürpriz

Denizli’nin Çameli ilçesinde feci bir olayda eşini kaybeden 45 yaşındaki 4 çocuk annesi, eşinin borçlarından dolayı çocukları ile ortada kalmıştı. Yaklaşık senetler ile birlikte 200 bin TL’lik borç ve icralardan dolayı ortada kalan aileye, duyarlı vatandaşlar yardım eli uzattı. Ailenin banka borcu ödenirken, haciz işlemi durduruldu. Aile evine yerleşirken, evin tadilat işlemleri ise belediye tarafından yapılacak.

Çameli 17.11.2020, 16:57 Kahraman Kahraman
Denizli’de Çocuklarıyla Çadırda Yaşayan Anneye Sürpriz
banner858

Denizli’nin Çameli ilçesinde geçtiğimiz aylarda Çamlıbel Mahallesi'nde yaşayan ve Yeşilyayla Mahallesi’nde bahçeleri bulunan Aydınhan ailesi feci bir olay yaşadı. 3 metre derinliğindeki kuyuda aynı aileden 4 kişinin zehirlendiği, 1 kişinin ise hayatını kaybettiği olayda Aydınhan ailesi bahçe sulama amacıyla kullanılan su motor arızasını gidermek istedi. Kuyuya inen 43 yaşındaki Yusuf Aydınhan, zehirlenerek kuyuda hayatını kaybetti. Aydınhan’ın 45 yaşındaki eşi Fatmana Aydınhan, ailesine bakmak için eşinin daha önceden yaptığı kokoreç minibüsünü işletmeye başladı. Aradan geçen zaman içerisinde köyde yaşadığı evine bir bir borçlar gelmeye başlayınca mahalleden ayrılmak zorunda kalmıştı.

Yaklaşık senetler ile birlikte 200 bin TL’lik borç ve icralardan dolayı ortada kalan aileye, duyarlı vatandaşlar yardım eli uzattı. Ailenin banka borcu ödenirken, haciz işlemi durduruldu. Acıpayam ilçesinde bir yurtta kaldığını ve onlara bakmak için mücadele ettiğini belirten Fatmana Aydınhan’a Çameli Belediyesi ve Kaymakamlığı da yardım eli uzattı. Aile Çamlıbel Mahallesi’ndeki evine taşınırken, evin tadilat işlemleri ise belediye tarafından yapılacak.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir