banner609

Denizli’nin Yeşil Şehrini Mora Dönüştürecekler

Denizli’nin yeşiliyle göz dolduran Çameli ilçesi, bu kez moruyla öne çıkacak. İlçede 20 dönüm araziye 3 kurumun ortaklığıyla lavanta dikildi. Devasa arazide lavanta bölgeyi mora bürüyecek. Hem turizme katkı sunacak hem de lavanta balı üretimi için arıcılara üs olacak.

Çameli 13.03.2021, 22:25 Kahraman Kahraman
Denizli’nin Yeşil Şehrini Mora Dönüştürecekler
banner858

Denizli’de son yıllarda doğa ve çevre turizmi lavanta bahçeleriyle yeni bir boyut kazandı. Denizli’nin birçok noktasında morun renk cümbüşünü sunan ve insanları güzelliğiyle kendisine çeken lavanta bahçelerine yeni birisi eklendi. Doğal güzellikleri ve yeşiliyle ünlü Çameli İlçesinde 20 dönüm arazi lavanta bahçesine dönüştü.

Çameli Orman İşletme Müdürlüğü, Çameli Belediye Başkanlığı ve Kalınkoz Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortak işbirliğiyle, Kalınkoz Mahallesi Üç Pınar Mevkiinde bulunan dev arazide lavanta dikimi yapıldı.

Yapılan bu ortak proje ile doğa turizminde öne çıkan bölgeye morun güzelliği ile daha çok yerli ve yabancı turist çekmek amaçlanıyor. Ayrıca arıcıların yaz aylarında bölgeyi üs olarak kullanması sayesinde, lavanta balı üretimiyle ülke ekonomisine katkı sağlaması amaçlanıyor.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir