Denizli’de etkisini gösteren kuvvetli fırtına kentin başta Çameli olmak üzere farklı ilçelerinde yıkıma yol açtı. Tavas’a bağlı Yahşiler Mahallesi’nde fırtınanın etkisi ile cami minaresinin kubbesi, üstündeki alemle birlikte yere çakıldı. Acıpayam’ın Yeşildere Mahallesi’nde dolu yağışı etkili oldu. Bu bölgede tarım arazileri dolu yağışından büyük zarar gördü.

A W186672 03

BELEDİYE BAŞKAN’I ARSLAN, HASARLARI YERİNDE İNCELEDİ

Ünlü Çocuk Kitabı Yazarı Çözüm Kolejinde Öğrencilerle Buluştu Ünlü Çocuk Kitabı Yazarı Çözüm Kolejinde Öğrencilerle Buluştu

Fırtınalı hava Çameli ilçesinde de hasarlara yol açtı. İlçedeki seralarda, kapalı halı sahalarda ve bazı işletmelerde hasar meydana geldi. Sabah saatlerinde sahaya inen Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, hasarın oluştuğu alanlarda incelemeler de bulunarak üreticilere ve işletmecilere geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Başkan Arslan, “Kuvvetli Fırtına ve şiddetli yağış sonrası naylonları yırtılan, hasar gören seralarımız ve fidanları zarar gören üreticilerimize yardımcı olmak için konuyu ilgili mercilere aktardık. Zarar gören vatandaşlarımızın hasarlarını karşılamak için elimizden geleni yapacağız. Seralar haricinde ilçe merkezimizde ve ilçemiz kapalı halı sahasında da maddi hasar meydana geldi. Meydana gelen hasarı en kısa sürede gidereceğiz. Fırtınadan zarar gören üreticilerimize ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.” dedi.

A W186672 06