8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak sözlerine başlayan,

Köprü Ve Otoyollar Bayram Tatilinde Ücretsiz Köprü Ve Otoyollar Bayram Tatilinde Ücretsiz

Denizli’nin kadınları! Önce sizler için çalışacağız” diyen Çavuşoğlu; 8 Mart Kadınlar Günü öncesinde kadınlara yönelik projelerini anlattı.

Kadın emeği, güvenliği, özgürlüğü için yapacaklarını sıralayan Çavuşoğlu; “Bu şehri güvenli hale getirmek için çalışacağız. Kadına yönelik şiddetin her türlüsüne karşı duracağız. Gece seyahat güvenliğinizi sağlayacağız.

Toplu taşıma araçları geç saatlere kadar aktif olacak. Her mahalleye modern ücretsiz kreşler açacağız. Meslek ya da hobi edinmeniz için kurslar düzenleyecek, Belediye tesislerinde ve hizmetlerinde önce kadın istihdamı diyeceğiz. Ayrıca El emeğinizi pazarlamanız için e-ticaret desteği,eğitimi vereceğiz” dedi.

“HATİCE TEYZEMİZİN CESARETİ HEPİMİZE ÖRNEK OLSUN”

Çavuşoğlu tüm kadınları 8 Mart Kadınlar Günü yürüyüşüne davet ederek; “Denizli'miz kadınlar ve çocuklar için daha yaşanabilir, daha adil bir kent olsun diye çalışıyoruz. Gelin, hep birlikte Denizli'mizi daha iyi bir geleceğe taşıyalım. Toprağını savunduğu için hakkında dava açılan Avdanlı Hatice Teyze’mizin cesareti hepimize örnek olsun. Tüm kadınları 17.30’da gerçekleşecek olan 8 mart kadın yürüyüşünde yan yana omuz omuza yürümeye davet ediyorum” dedi.