Ertemur’un Eşinden Duygusal Paylaşım, “Sen bizimdin şimdi Pamukkale'nin oldun” Ertemur’un Eşinden Duygusal Paylaşım, “Sen bizimdin şimdi Pamukkale'nin oldun”

Uyuşturucu kullanımı ve bağımlılığın toplumun kanayan yarası haline geldiğini belirten, gençlerin yalnız bırakıldığını, ailelerin sorunlarıyla baş başa kaldığını söyleyen CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, yürek sızlatan bu olaya ‘Dur’ diyeceklerini açıkladı. Denizli’de bağımlılıkla mücadele için, gençlerin, ailelerin yanında olmak için Topluma Kazandırma Merkezi Projesini hayata geçireceklerini belirten Çavuşoğlu, “Denizli’nin suç şehri şampiyonları listesinde ilk sıralarda olduğuna dikkat çekmek isterim. Uyuşturucu madde kullanımının çok küçük yaşlara indiğini de üzülerek, yüreğimiz sızlayarak görmekteyiz. Bu sıkıntılı duruma daha fazla müsaade etmeyeceğiz. Bağımlılıkla mücadeleyi etkin şekilde başlatacağız. İlk olarak belediyede Sosyal Hizmetler Birimi altında bir danışma masası kurulacak. Erken farkındalık ve erken tespit edilen vakalar AMATEM'e yönlendirilecek. Tedavi sonrasında madde kullanmaya yeniden başlamayı önlemek için rehabilitasyon dönemi desteği verilecek. Bağımlılıkla mücadele topyekun gerçekleşecek. Topluma Kazandırma Merkezimizde, rehabilitasyon döneminde uzmanlarla birlikte rahat geçirebilecekleri bir organizasyon oluşturulacağız. Bağımlılıktan kurtulan kişilerin iş ve meslek eğitimi almalarını sağlayacağız. Denizli Büyükşehir Belediyesi, bağımlı bireylere sahip ailelerin de rehabilitasyon döneminde destekçisi olacağız” dedi.

“İNTERNET BAĞIMLILIĞINA KARŞIDA DESTEK OLACAĞIZ”

Bağımlılıkla mücadelenin sadece uyuşturucu maddeleri kapsamayacağını belirten Çavuşoğlu, çağın vebası olarak nitelendirilen internet bağımlılığına karşıda ülkenin yarınları, gençlerinde yanlarında olacaklarını söyledi. Tüm dünyanın sorunu olan ekran ve internet bağımlılığına karşı da savaş açacaklarını belirten Çavuşoğlu, “ “Bu mücadele ve rehberlik desteği, yalnızca gençler değil tüm yaş gruplarına yönelik olacak. Faaliyetlerin tamamı kişisel gizliliğe saygı duyularak yürütülecek” dedi.