Ünlü yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, “Denizli deprem tehdidi altındaki 24 ilimizden biri” açıklaması ile gündeme gelmişti. Denizli Sanayi Odası’nın davetlisi olarak ‘Depreme Dirençli Denizli’ seminerini vermek için Denizli’ye gelen Görür, CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu ile buluştu. Denizli Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuş Ali Marım’ında yer aldığı buluşmada Görür, depreme hazır olunması gerektiğine vurgu yaptı. Sohbette Çavuşoğlu ise, ünlü yer bilimcinin önerilerini can kulağıyla dinledi.

I M G 20240305 W A0076

“DENİZLİ DÜZELTİLEBİLİR”

Şeref Arpacı : “Daha Başlamadan Halkın Cebine El Uzatıldı” Şeref Arpacı : “Daha Başlamadan Halkın Cebine El Uzatıldı”

Denizli’de yüksek binaların artan sayısının açıkça görüldüğünü belirten Görür, “O yüksek binaların sayısı artarsa, günün birinde yine çok büyük acılar çekeriz. Bu şehir düzeltilebilir. Yüksek katlara imar ve iskanı kesmek lazım, isteyenlerin de karşısında durmak lazım. Depreme hazır olmak için yapılacaklar ise, belli… Halkı eğiteceksiniz. Deprem gelmeden önce altyapıyı yapacaksınız. Yapı stokunu güçlendireceksiniz. Çevre ve ekosisteme zarar verecek işlerden kaçınacaksınız” dedi.

I M G 20240305 W A0077

“BİLİMİN IŞIĞINDA DEPREME DENİZLİ’Yİ HAZIRLAYACAĞIZ”

Denizli’nin depremsel gerçeğinin farkında olduklarını ve göreve gelir gelmez bu hayati konuyla ilgili hazırladıkları projeleri hayata geçireceklerini belirten Çavuşoğlu, “Denizli’mize gönül belediyeciliğe hizmet edeceğim.Göreve gelir gelmez hayata geçireceğimiz projelerimiz depreme hazırlıkla ilgili. Bilimin ışığında, sizlerin yol göstericiliğinde eminim ki, Denizli’mizi depreme hazır hale getireceğiz. Rant için canların kurban edilmesinin karşısında duracağız. Deprem simülasyon tırlarıyla, deprem parklarıyla, okullarda tatbikatlar, evlerde deprem planlaması yaparak ise eğitimi, bilinçlenmeyi sağlayacağız. Riskli bölgelerin taşınması, halkımızın daha güvenli, konforlu evlere geçmesini sağlayacağız. Biz gece-gündüz demeden Denizli’miz için çalışmaya hazırız” dedi.

I M G 20240305 W A0074

Editör: Haydar Buğra Tokmak