Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayının ilk oturumunda gündemde yer alan konulardan birisi de belediyeye ait kafe işletmelerinin bazılarına verilen içki ruhsatı konusu oldu. Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde Nihat Zeybekci’nin açıklamaları gündeme yansımış, kararı yargıya taşıyacaklarını belirtmişti. Meclis oturumunda Zeybekci’nin eleştirilerine cevap veren Çavuşoğlu, “Zayın Nihat Zeybekci’nin ülkeye bir hayrı, bu şehre bir hayrı olacaksa sanal gündemlerle değil, kişilerin ayrıştırıldığı noktaları değil, insanların ortak kaygıları olan ve görev alanı içerisinde yer alan ekonomiyle ilgilensin” dedi.

449287256 10230655793951111 2440135979222058371 N

“BİZ DENİZLİ’DE OLDUĞU GİBİ İZMİR’DE ANKARA’DA AYNI ŞEYİ SÖYLERİZ”

“Söz Sende” İle İlçelerde Kahkaha Tufanı “Söz Sende” İle İlçelerde Kahkaha Tufanı

Çavuşoğlu, yaptığı açıklama da şu sözlere değindi, “Bizim gündemimizde alkol tartışması çıkmıştır. Biz  kişisel yaşam hakkına saygı duyan, herkesin yaşam hakkına saygı duyan bir anlayışı benimsemeye ve uygulamaya devam edeceğiz. Biz bir gün söylediğini öbür gün inkar edenlerden değil, söylediği şeyin sonuna kadar doğru bir şekliyle savunanlardan olmaya devam edeceğiz. Her bulduğu iklimde yeşeren bir ağaç gibi,  bulduğu mevsimin rengine göre kendini şekillendirenler gibi değil, sadece inandığı doğruları sonsuza kadar savunabilecek cesareti olan bir büyükşehir anlayışıyla yönetim sergileyeceğiz. Gittiğimiz, oturduğumuz ya da yaşadığımız sokağın şekline göre şekil almacağız.  Denizli’de ne söylüyorsak,  İzmir’de de, Ankara’da da aynısını söyleyeceğiz. Denizli’de söylediğimizle İzmir’de söylediğimiz asla çelişmeyecek. Benim vermiş olduğum kararlar tartışılırken, bir garibin hakkını yediysem günlerce kamuoyunda tartışsınlar. Bu saatten sonra belediyenin kararları noktasında tartışmak isteyen arkadaşlar var ise, oturdukları yerlerden zengin olanlara baksınlar. Yetimin hakkını yiyenlere baksınlar. Açlıkla, sefaletle boğuşan işçiye, vatandaşımıza baksınlar. Sanayisi, ekonomisi kan ağlayan ülkeye baksınlar. Yüzde 75 enflasyonla yaşanan ülkeye baksınlar. Ekonomiyle ilgili bir makamda oturan kişilerin uğraşması gereken sorunlarla uğraşsınlar. Ekonomi yönetiminin içinde yer alan sayın Nihat Zeybekci’nin ülkeye bir hayrı, bu şehre bir hayrı olacaksa sanal gündemlerle değil, kişilerin ayrıştırıldığı noktaları değil insanların ortak kaygıları olan ekonomiyle ilgilensin. Ekonominin getirdiği zorluklarla boğuşan halkımızın, sorunlarını çözümüyle ilgilensin. Velhasıl sayın Zeybekci, kendi konusuyla ilgilensin. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin sorunlarıyla biz ilgileniriz.”

“GELİN YAKAMDAN TUTUN”

Tüm meclis üyelerini içkili olan kafelerin durumunu birlikte görmeye davet eden Çavuşoğlu, “ davetimdir. Açmış olduğumuz, ruhsat vermiş olduğumuz belediye işletmesi olan kafelere gidelim! Orada iki bira içip insanları taciz eden, rahatsız eden ahlak ve zihniyet olup olmadığına bir baksınlar. Emin olun biz 5’nci senenin sonunda bu şehrin mutlu ve güler yüzlü insanlarını bir araya getiremezsek, şayet elimizdeki imkanları birilerinin köşeyi dönmesi için seferber edersek o zaman herkes bu kardeşinizin yakasını tutabilir. Ancak insanlarımızın kişisel tercihleriyle ilgili insanlarımızın yaşamlarını kutuplaştırmaya hiç birimizin hakkı yoktur.”

Editör: Özkan Tokmak