Tavas Belediye Başkanı Tatık Makamına Oturdu Tavas Belediye Başkanı Tatık Makamına Oturdu

CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Çivril’de yaşanan bu olaya dikkat çekmek için kanalizasyonun Menderes Nehrine karıştığı noktaya CHP Çivril Belediye Başkan Adayı Semih Dere ile birlikte gitti. Duruma isyan eden Çavuşoğlu, “Denizli, uzun zamandır çevre felaketi tehlikesiyle karşı karşıya. Çivril Kıralan ve Çıtak mahallerinin kanalizasyon atığı bu noktada Büyük Menderes Nehrine karışıyor. Bölge halkı defalarca yetkili makamlara şikayette bulunduklarını ancak sonucun değişmediğini söylüyor. Yani kanalizasyon nehre karışmaya devam ediyor. Gördüğünüz tablo içimizi acıttığı için buraya geldik. Bu iki kanalizasyon ile  tüm kimyasal atıklar, foseptik de dahil olmak üzere Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ kanalizasyon sorununu çözmediği için Menderes Nehrine verilmeye devam ediyor. Çevre ve doğa göz göre göre kirletiliyor, halk sağlığı çevre sağlığı hiçe sayılıyor” dedi.

“KİRLETİLMİŞ SU İLE ARAZİLER SULANIYOR”

O alandaki sulama borularına, çevredeki tarım alanlarına dikkat çeken Çavuşoğlu,”Bu sulama boruları vasıtasıyla da ve buradaki arazilerin tamamı bu nehirden su alarak arazilerini sulamakta. Bu kimyasal atıklarla sulanmış olan arazide yetişen ürünlerin ne kadar sağlıklı olduğunu siz düşünün. Hem Kıralan’daki hem Çıtak’taki kardeşlerimizin kanalizasyon sorununun görmezden gelenlerle, Denizli’mize bunu reva görenlerle 31 Mart günü hesaplaşacağız” dedi.

“GÖREVE GELİR GELMEZ ÇÖZECEĞİZ”

Çevre ve doğa katliamına göreve gelir gelmez ‘Dur’ diyeceklerini belirten Çavuşoğlu, “Kanalizasyon sorununu çözmediğiniz yerde katı atık bedeli altında bu insanlardan ücret alanları da, bu vicdansızlığı da sizlere havale ediyorum. Göreve geldiğimizde ilk çözeceğimiz sorunlardan biri bu olacak. Gerekli çalışmalar hızla başlayacak ve en kısa zamanda bu çevre katliamını önleyeceğiz” dedi.